Masér vysvetlil, ako získal milión od VšZP. Meno autora dokumentu sa zhoduje s menom Ficovej asistentky

kaBb.19_siet_vszp_maser_transferweb_jpg_bez_watermarku_1_jpg.jpg
Zdroj: TV Markíza

VŠZP môže podľa strany #Sieť za to, že sa z neznámeho lekára za pár rokov stal milionár.

Škandál vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Tá podľa strany #Sieť môže za to, že sa z neznámeho lekára za pár rokov stal milionár. Obrovské peniaze mu vraj poisťovňa vyplácala za bežné masáže.

Pavel Kostka si v obci Spišská Belá v okrese Kežmarok otvoril ambulanciu. Ponúka rehabilitáciu či masáže. Ešte nedávno pritom nedosahoval žiaden zisk. Podľa strany #Sieť zarobila Kostkova firma v roku 2008 približne 50-tisíc eur. O štyri roky neskôr to bolo už 140-tisíc. A v roku 2014 utŕžil rozprávkových takmer 1 a pol milióna eur.

Procházkovci za výhodnými kšeftami vidia Všeobecnú zdravotnú poisťovňu a bývalého šéfa Marcela Foraia. Masérske kliniky doktora Kostku vraj zazmluvnili na viac ako tri milióny eur ročne. Pre porovnanie, súkromná poisťovňa Dôvera platí len 84-tisíc.

Okrem Spišskej Belej prevádzkuje ďalšie štyri svoje ambulancie. V Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline a Nitre. Strana #Sieť pripisuje netradičný rozbeh podnikaniu doktora Kostku druhej vláde SMERU. Tá to odmieta.

Prostredníctvom štátnej poisťovne odkázala, že špeciálne výkony pre klinku podpísal ešte v roku 2011 vtedajší šéf Všeobecnej zdravotnej - Marian Faktor z KDH.

Autor vysvetlenia sa zhoduje s menom Ficovej asistentky

Približne pred dvomi hodinami poslal redakciám email aj samotný doktor Kostka. Vysoké platby vysvetľuje tým, že mu mimoriadne narástol počet pacientov. Proti strane #SIEŤ sa chce brániť.

Otázne ale je, do akej miery túto reakciu písal doktor Kostka sám. Vo vlastnostiach emailu sa totiž ako autor tohto dokumentu spomína Mária Trošková. Osoba s rovnakým menom, ale sprevádza na služobných cestách najmocnejšieho muža v tejto krajine. Mária Trošková je totiž asistentkou predsedu vlády Roberta Fica.

„Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, MUDr. Kostka poslal svoju reakciu na poslanca Beblavého viacerým médiám, ako aj viacerým verejným inštitúciám, vrátane Kancelárie predsedu vlády. Kategoricky odmietame, že by Mária Trošková písala alebo upravovala spomínané stanovisko a konštrukciu TV Markíza považujeme za smiešnu fabuláciu," reagovala hovorkyňa predsedu vlády Roberta Fica Beatrice Szabóová.

Vysvetlenie, prečo je Mária Trošková uvedená v doktorovom dokumente ako autor, sme sa teda nedozvedeli.

Transparency International Slovensko (TIS) dnes zistila, že Kostka dostal vlani peniaze aj z rezervy premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Dvadsaťtisíc eur malo ísť do neziskovky Výskum Thomasa Alva Edisona jeho spolupodnikateľky a finančnej manažérky kliník Slávky Kostkovej. Sídli v Spišskej Belej na rovnakej adrese ako klinika. Peniaze sa mali použiť na modernizáciu pracoviska, nákup technického vybavenia a zdravotných pomôcok, píše TIS. Poukazuje na to, že Kostka bol úspešný aj pri čerpaní eurofondov.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti