Domáce

Dnes volíme piatich šéfov VÚC. Toto je návod ako na to

voľby - ilustračná snímka
Zdroj: TASR

Volebné miestnosti budú otvorené až do 22.00 h

Obyvatelia piatich krajov dnes rozhodujú, kto bude šéfovať. Obyvatelia Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Košického kraja pred dvomi týždňami nerozhodli. A tak dnes sa uskutočňuje 2. volieb.

Koho volíme a ako

Na hlasovanie potrebujete platný občiansky preukaz. Voliť môžete iba v mieste trvalého bydliska. Po vstupe do volebnej miestnosti dostanete hlasovací lístok a na ňom ZAKRÚŽKUJETE JEDNÉHO z dvoch kandidátov. Potom lístok vložíte do obálky a hodíte do urny.

Zdroj: SITA
V Bratislavskom kraji zabojujú o kreslo predsedu súčasný šéf Pavol Frešo a Monika Flašíková Beňová; Tibor Mikuš a Jószef Berényi (Trnavský kraj); Milan Belica a Tomáš Galbavý (Nitriansky kraj); Vladimír Maňka a Marian Kotleba (Banskobystrický kraj) a piatym krajom je Košický, kde bojue Zdenko Trebuľa a Rudolf Bauer.

Staronoví župani

Staronovými predsedami sa stali Juraj Blanár (Smer-SD, SZ, SNS, 54,01 %), ktorý naďalej povedie Žilinský kraj (ŽSK) Nového šéfa má Trenčiansky kraj (TSK), s 53,45 percentami tam zvíťazil Jaroslav Baška (Smer-SD). a Peter Chudík (Smer-SD, SModS, Náš kraj, 53,78 %), ktorý zostáva na čele Prešovského kraja.

SLOVENSKO /TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.