Agatha Christie a Poirotove Vianoce

Poirotove Vianoce od Agathy Christie
Zdroj: BUX

Kráľovná anglickej detektívky je späť.

Je Štedrý večer a vo vidieckom sídle multimilionára Simeona Leeho sa schádzajú príbuzní, aby tu s ním strávili vianočné sviatky. Viacerí členovia rodiny prijali nečakané pozvanie s obavami, keďže medzi nimi nevládnu dobré vzťahy. Pokus o rodinné stretnutie sa však skončí tragicky práve pre tyranského patriarchu: Simeona nájdu ležať na zemi vo veľkej kaluži krvi. Ktosi mu podrezal hrdlo.

Zdroj: BUX
Kráľovná anglickej detektívky Agatha Christie je späť s obľúbeným Herculom Poirotom, ktorého požiada miestna polícia o pomoc pri vyšetrovaní. Prvé, čo Poirotovi udrie do očí po príchode do vily, je atmosféra, ktorá tam panuje. Namiesto smútku a oplakávania mŕtveho sa pozostalí navzájom podozrievajú. Podľa všetkého mal každý z nich dobrý dôvod na to, aby starého tyrana nenávidel.

Zdroj: BUX
„Klasická Christie s vidieckym sídlom, nenávisťou v rodine a tajomstvami za zamknutými dverami,"
napísal o príbehu The Observer. Agatha Christie venovala túto knihu Jamesovi, ktorý patril vždy k jej najvernejším a najmilším čitateľom - vraj sa posťažoval, že jej vraždy sú čoraz rafinovanejšie, takpovediac anemické. Túžil po poriadnej, brutálnej vražde s množstvom krvi. Po vražde, kde nemôžu byť nijaké pochybnosti, že ide naozaj o vraždu. A tak Christie napísala detektívku Poirotove Vianoce podľa jeho vkusu.

Zdroj: BUX
„Hercule Poirot už vyriešil nejeden záhadný prípad, ale jeho geniálny mozog ešte nikdy nefungoval lepšie,"
tvrdí The New York Times Book Review. Tak príjemné čítanie pri klasickej Agathe Christie.
BRATISLAVA/BUX

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti