Robíte v práci, čo nemáte? Budete prekvapení, za čo dostali výpoveď naši diváci

shutterstock_228140593.jpg
Zdroj: Kaspars Grinvalds/shutterstock.com

Zamestnávateľ si môže overiť, či si jeho zamestnanci plnia pracovné povinnosti tým, že vstúpi do ich pracovných účtov v počítači.

V dnešnom Teleráne sa okrem iného pozreli aj na problém, ktorý riešia zrejme v každej firme. Zamestnávateľom sa nepáči, ak zamestnanci nerobia počas pracovnej doby to, čo majú.

Minulý mesiac sme vás informovali, že zamestnávateľ si môže overiť, či si jeho zamestnanci plnia pracovné povinnosti tým, že vstúpi do ich pracovných účtov v počítači. Za primerané to vo svojom rozsudku označil Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.

Skúsenosti s tým majú aj naši čitatelia a diváci. Budete prekvapení, za čo všetko môžete dostať výpoveď.

Rado Brunovský z Kežmarku s a priznal, že si na nemenovanom portáli počas pracovného času prechádzal pracovné ponuky. Šéf si ho ihneď zavolal a dostal okamžitú výpoveď. Diváčku Leonu prepustili z práce, pretože si trikrát vytlačila diplomovú prácu.

Na koberček sa dostal aj Štefan a jeho kolegovia. V mailoch nazývali nadriadeného hlúpym volom. Netušili však, že majú nainštalovaný softvér, ktorý údajne deteguje vulgarizmy, stránky, dokonca aj to, čo človek tlačí na tlačiarni.

Čitateľka sa zdôverila, že jej kolega prišiel o prácu, pretože využíval pracovný mail na súkromné účely. Preto si dáva na to pozor.


A čo vy? Máte podobné skúsenosti? Pošlite nám ich na adresu somreporter@markiza.sk alebo do komentára pod článok.

BRATISLAVA/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti