Fico vs. IT expert: Prečo je autorkou masérovho vysvetlenia premiérova asistentka?

Untitled-1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Doktor Kostka poslal redakciám vysvetlenie enormného nárastu zisku. Markíza zistila, že autorom dokumentu je Ficova asistentka.

Kauzu štedrých platieb zo štátnej poisťovne pre maséra, na ktorú v utorok upozornila strana #Sieť, vysvetľoval aj premiér Robert Fico. Prstom ukazuje na bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorú v minulosti viedol nominant KDH. To, že by do prípadu zasahovala jeho asistentka Mária Trošková, odmietol.

Lekárovi Pavlovi Kostkovi, fyzioterapeutovi zo Spišskej Belej, sa v posledných rokov mimoriadne darilo. Jeho tržby narástli za šesť rokov z 50 tisíc na takmer 1 a pol milióna eur. Špeciálne platby lekárovi ešte v roku 2011 zazmluvnil vtedajší šéf VšZP Marian Faktor - nominant KDH. Podľa slov Roberta Fica mu po kontrole tento špeciálny kód zrušili.

Neziskovka Transparency International však prišla na to, že premiér priamo zo svojej rezervy pomohol subjektu, ktorý sedí na rovnakej adrese ako klinika Kostka.

„Sú situácie, kedy poskytujem peniaze z rezervy na nákup rôzneho prístrojového zariadenia, pre rôzne zdravotné inštitúcie bez ohľadu na zameranie," vyjadril sa predseda vlády Robert Fico.

Zaujímavé ale je, že spomínanú 20-tisícovú dotáciu Robert Fico neposlal zdravotníckemu zariadeniu, ale neznámej neziskovke, ktorú vedie Slávka Kostková.

Robert Fico reagoval

Vráťme sa aj k včerajšej reakcii doktora Kostku. Redakciám zaslal emailom dokument s vysvetlením. Markíza zistila, že autorom dokumentu je ale Mária Trošková. Osoba s týmto menom je asistentkou Roberta Fica.

Fico reagoval slovami, že za Kostku nikto žiadne stanovisko nepísal. Na otázku, ako je možné, že tam je meno jeho asistentky odpovedal: „Mňa sa nepýtajte, ja nie som expert na IT."

Zdroj: TV Markíza

Na dokument sa pozrel IT expert

Preto sme oslovili IT experta my. Ten v tom má jasno. „Niekto do toho dokumentu musel robiť zmeny. Ten, kto robil zmeny a naposledy ho uložil, tak ten je uvedený. Ten kto posledný robil zmeny, ten posledný robil zmeny. Vytvorila ho Mária Trošková a upravila ho tiež Mária Trošková," vyjadril sa expert.

Fico má iný názor. „Rovnako táto klinika poslala stanovisko aj do verejných inštitúcií. Pravdepodobne došlo ku komunikácii prečo nám to bolo poslané, ja v tom nevidím žiadny problém," zdôraznil.

Zaujímavosťou ale je, že do Markízy ju poslali na adresu produkcie, ktorá verejne známa nie je. Na posielanie informácií ju využíva napríklad aj Úrad vlády.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vysvetlenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.