Slovensko opäť posiela policajné posily do Maďarska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko posiela do Maďarska opäť policajné posily. Dohliadať budú na ochranu schengenského priestoru pri maďarsko-srbskej hranici. Rezort vnútra považuje ochranu vonkajšej hranice za recept na vyriešenie celoeurópskej krízy s migrantmi.

Toto je posila - 34 mužov a štyri ženy, ktorú Slovensko posiela maďarskej strane na posilnenie približne 100-kilometrového hraničného úseku. Policajti budú opäť pôsobiť v Báčsko-Kiškunskej župe.

Niektorí už terén poznajú z predchádzajúcej jesennej rotácie. Tento raz tam budú pôsobiť do konca februára. Podľa rezortu sa osvedčili.

„Zadržali spolu s maďarskými kolegami stovky nelegálnych migrantov, desiatky prevádzačov a bolo to veľmi pozitívne hodnotené,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec.

Prečítajte si tiež:

​„Spolupráca je veľmi dobrá, mnohí kolegovia ovládajú maďarský jazyk, niektorí idú opätovne,“ uviedol veliteľ kontingentu Peter Filipjak.

Slovenskí policajti nebudú na hraniciach pôsobiť samostatne, ale v takzvaných zmiešaných hliadkach.

Posily chcú poslať aj do iných krajín. Prevádzači podľa polície začínajú meniť aj pôvodné trasy, posily budú zrejme potrebovať aj Gréci.

„Navrhujeme iniciatívne posielať nielen policajtov zo Slovenska, ale aj z iných krajín,“ dodal riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru Robert Gucký.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Migrácia

Dôležité udalosti