Hanby Bratislavy: Rebríček najhorších miest v hlavnom meste

cipinweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Favoritov na tento titul by sa ašlo viac. Ľudia v ankete rozhodli.

Ukážeme miesta, ktoré sa pýšia titulom najschátranejšie lokality Bratislavy. Zvolili si ich sami občania. Paradoxom je, že úplný šampión sa nachádza v centre hlavného mesta a známy je tiež pohodenými drogovými striekačkami.


Favoritov na tento titul by sa v Bratislave našlo viac. No 1 200 ľudí v ankete na sociálnej sieti rozhodli. Na treťom mieste je spustnutá tepláreň.

V jej okolí vyrástlo za posledné mesiace niekoľko moderných budov. Je preto v centre mesta ako päsť na oko. Podľa našich informácií by okolo nej mali vyrásť nové vežiaky. Samotnú tepláreň však musia nechať tam, kde je, pretože je zapísaná v zozname pamiatok. Je dielom architekta Dušana Jurkoviča. Jej stav ale volá po oprave.

Okolie bývalého kúpaliska Lido v Petržalke získalo zaslúžené druhé miesto. Pozemky patria súkromníkovi. Vzhľadom k tomu, že reprezentuje vchod do mesta po diaľnici, má do toho čo povedať aj mesto.

Absolútnym víťazom je bývalá železničná stanica na Trnavskom mýte. Roky najväčšej slávy má už dávno za sebou, teraz je opustená a nefunkčná. Špina, staré koľajnice a povesť, ktorú toto miesto má presvedčí aj tých najváhavejších.

Obyčajný človek sa sem neodváži vstúpiť, a tak miesto vyhľadávajú asociáli a drogovo závislí. Len pár metrov od filiálky sme minulý rok našli niekoľko použitých striekačiek.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Soňa Cipínová

Dôležité udalosti