Z daňových podvodov obvinili známe tváre. Tu je výsledok vyšetrovania

1.png
Zdroj: TV Markíza

Milan Chovanec, ktorý lieta v rozsiahlych podvodoch s DPH, vo výpovedi tvrdil, že za jeho trestnou činnosťou stoja vplyvní ľudia.

Obvinenia z korupcie, deväť trestných stíhaní a známe mená. Muž zapletený do rozsiahleho podvodu s DPH tvrdí, že ho kryli vysokopostavení politici, policajti a pracovníci daňového úradu. Za úplatky vraj jeho skupinu nechali nerušene robiť nelegálny biznis.

Milan Chovanec, ktorý lieta v rozsiahlych podvodoch s DPH, na jar 2014 vo výpovedi tvrdil, že za jeho trestnou činnosťou stoja vplyvní ľudia. Menoval poslanca Smeru Stanislava Kubáneka, bývalého viceprezidenta policajného zboru Michala Kopčíka či pracovníkov daňových úradov.

Výsledky vyšetrovania

Všetci spomínaní obvinenia odmietli. Polícia však začala konať. Prípad zostával dlho otvorený. Závery vyšetrovania poznáme až teraz.

Po takmer dvoch rokoch prišla polícia s výsledkom. Spomínané osoby vraj s prípadom nemajú nič spoločné. To znamená, že menovaní ľudia už podozriví nie sú. Tvrdenia vo výpovedi sa vraj nepotvrdili.

Vyšetrovanie tak pokračuje už bez týchto známych tvári. Obvinených je 50 ľudí v 15tich rôznych spisoch. Preverujú množstvo firiem, cez ktoré sa podľa polície urobili daňové podvody za milióny.

 

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti