Výtržnosti aj bitky pred hokejom. Žilinčanov napadli košickí chuligáni

Hokejoví výtržníci v Košiciach
Zdroj: TV Markíza

Výtržnosti, bitka, policajné manévre a zablokovaná doprava. Aj takýto bol príchod Žilinských fanúšikov na hokej v Košiciach.

Na futbal ich už nepustia a tak vystrájajú na hokeji. Veľká skupina fanúšikov extraligovej Žiliny sa včera vlakom vybrala do Košíc. Pobiť sa stihli ešte pred zápasom, pretože ich napadli Košičania.

„Po príchode vlaku do Košíc boli títo fanúšikovia zo strany polície dôrazne upozornení na dodržiavanie verejného poriadku," povedala hovorkyňa Krajskej polície Jana Mésarová. Polícia ešte tolerovala svetlice a delobuchy, no keď Žilinčanov napadli košickí futbaloví chuligáni, poriadkové zložky museli zasiahnuť.

Žilinčania na zápas síce prišli až počas prvej tretiny, no svojmu tímu zjavne pomohli. „My sme vedeli, že sa chystá nejaký výjazd, možno aj ten úvod bol taký rozpačitý z našej strany, lebo tu ešte neboli, z ich príchodom sa otočil aj zápas," povedal žilinský hokejista Rastislav konečný.

Zatiaľ čo na štadióne sa fandilo slušne, horšie to bolo v uliciach mesta. Tejto skupine chuligánov vraj zakázali vstup na futbal v Žiline a tak sa preorientovali na hokej.

Polícia všetkých zadržaných prepustila domov. No tým sa to pre nich neskončilo, pretože vyhodnocuje dôkazový materiál vrátane videozáznamov.


KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fanúšikovia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.