Len blato a holé kopce. Školy odkladajú lyžiarske výcviky, pripravujú sa aj na najhoršie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Len blato a holé kopce. Pre zlé lyžiarske podmienky sú školy nútené odkladať lyžiarske výcviky. Školy sú v neistote, či vôbec s deťmi na zájazdy vycestujú. Inštruktori zase vymýšľajú, akou inou športovou aktivitou ich nahradia.

Pezinská Baba, Zochova chata, Malinô Brdo, Jahodná pri Košiciach, Vyšná Slaná. Vo všetkých týchto menších a nižšie položených lyžiarskych strediskách sa zastavil čas. Aj lyžiarske vleky.

Prečítajte si tiež:

Aj v Jahodnej pri Košiciach sa už tento týždeň mali deti učiť lyžovať. Síce tam nasnežilo, no keďže je teplo, sneh sa topí. Lyžiarske kurzy sa preto presúvajú na iný termín.

Ani v strediskách Pezinská Baba a Zochova chata netušia, kedy budú vhodné podmienky na lyžovanie.

Inštruktori pripravujú pre deti alternatívy

​Žiaci školy v Košiciach majú naplánovaný lyžiarsky výcvik na Malinom Brde. Sneh tam síce aktuálne je, ale lyžiarska realita nevyzerá ružovo. Aj tu čakajú na vhodné snehové a poveternostné podmienky.

Lyžiarsky výcvik majú naplánovaný až na marec. Riaditeľ verí, že dovtedy sa podmienky zlepšia a kurz sa bude konať. Pripravení sú aj na najhoršie.

Inštruktori pripravujú iné alternatívy pre deti. Zvažujú napríklad využitie ľadovej plochy.

Deti, ktoré sa tento rok na lyže nepostavia, podľa lyžiarskych inštruktorov o nič neprídu. Dobehnú to neskôr. Na ťažšie časy by sa skôr mali pripraviť strediská. Lyžovanie v nižších polohách sa môže stať raritou.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.