Záhada. Muž (85) z Poľska sa zrazu objavil pri Bytči, netušil ako

Bez názvu.png
Zdroj: TV Markíza,

Rozlúsknutie jeho tajomnej, vyše sto kilometrovej cesty, je skutočne kuriózne.

Osemdesiatpäťročný Poliak sa z ničoho nič zjavil v obci Kotešová neďaleko Bytče. Uzimený starý pán ťažko komunikoval a ani sám netušil, ako sa z Poľska dostal na Slovensko. Rozlúsknutie jeho tajomnej, vyše sto kilometrovej cesty, je skutočne kuriózne.

Na zmäteného staršieho pána upozornili policajtov obyvatelia Kotešovej. Policajti ho odviezli na oddelenie do Bytče, kde ho dali do poriadku. U muža, ktorý hovoril po poľsky, našli aj kľúče od auta, no toho nebolo. Policajti prehľadali prístupové cesty z Poľska na Slovensko. Auto napokon našli v Žiline odstavené na hlavnej ceste.

Starší pán v tom mal jasno. „Pokazilo sa mi auto, vylial sa olej. Nebol som na Slovensku, auto som priviezol z Francúzska," vyjadril sa. Bytčianski policajti cez poľských kolegov vypátrali príbuzných staršieho pána. Ten sa však vracať domov veľmi nechcel. „Rodinu som odhovoril, aby prišla. Kvôli synovi, je to nezbedník," dodal.

Zo Žiliny do Kotešovej pešo

Pre 85-ročného starého otca si z poľského mesta Bialsko Biala prišli do Bytče na policajnú stanicu vnuci. A s nimi dorazil aj jeho syn, ktorého tu nevedno prečo nechcel.

A teraz sa podržte. Muž prešiel trasu zo Žiliny do Kotešovej pešo. Turistickou chôdzou by to trvalo tri hodiny! Jeho vnuk vniesol do príbehu viac svetla. Starý otec má vraj počiatočné štádium Alzheimera.

Záhada sa vyriešila

Rodinu sme odprevadili až do Žiliny k autu, ktoré policajti bezpečne preparkovali. A začali kontrolovať, čo sa vlastne stalo. Záhada sa napokon vyriešila. Išiel tak dlho, až mu došlo palivo.

Poliak robil celý život vodiča z povolania. A tak mu ako najprirodzenejšie prišlo naštartovať a ísť.


BYTČA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Záhada

Dôležité udalosti