Muž, ktorý v deň zásnub dobil priateľku, sa postavil pred súd. Tvrdí, že ranu sekerou si spôsobila sama

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po žiadosti o ruku jej pripravil podľa obžaloby krvavý kúpeľ. Muž (29) z Lednických Rovni dobil v deň zásnub partnerku a čelí obžalobe z vraždy v štádiu pokusu.

Tento mladý muž najskôr partnerku požiadal o ruku a potom ju podľa obžaloby po vzájomnej hádke, keď ležala na zemi opakovane kopal do hlavy a viackrát udrel tupým predmetom do hlavy.

Prečítajte si tiež:

​„Čím jej spôsobil páčivú trieštivú zlomeninu temennej kosti vľavo, vpáčením kostného úlomku do lebky 15 mm hlboko, vnútro lebečné zakrvácanie pod tvrdú plenu v mieste zlomeniny temennej kosti vľavo, trieštivú zlomeninu vnútornej vonkajšej a prednej steny ľavej čeľustnej dutiny, trieštivú zlomeninu ľavej očnice,“ priblížil prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín.

Okrem toho jej spôsobil niekoľko tržných rán a výronov.

Na súde obžalovaný povedal, že bol už raz súdený za porušovanie domovej slobody, začo ho aj odsúdili. Okrem podmienky dostal aj zákaz požívania alkoholu.

Obžalovaný tvrdí, že si ranu sekerou žena nešťastne zasadila sama

A práve alkohol spôsobil na opekaní pri jazere konflikt. Muž tvrdí, že žena zaútočila na neho prvá. Naťahovali sa aj o sekeru.

„Bohužiaľ vtedy neviem či som tak poľavil so silou ja, alebo ona tak silno potiahla. Trafila sa sekerou do hlavy s tou tupou stranou,“ povedal na súde obžalovaný Ján Hrašna.

Prečítajte si tiež:

​Ženu našli ležať v bezvedomí, zakrvavenú a prikrytú dekou v altánku. Muž tvrdí, že keď odchádzal, ešte stále a bola pri vedomí bez vážnych zranení.

Hrašna na otázku sudcu odpovedal, že sa cíti nevinný.

Sudca hlavné pojednávanie odročil na 16. februára, kedy chce vypočuť svedkov. Mužovi hrozí za vraždu v štádiu prípravy 20 až 25 rokov nepodmienečne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.