Domáce

Neobývaný dom v Beluši skrýval obrovské rastliny konope

mariska.jpg

Tridsaťtriročnému mužovi sa výroba trávy tak zapáčila, že si zaobstaral komplet zariadenie a začal s tým vo veľkom.

Vlastným očiam neverili policajti, keď vtrhli do jedného z neobývaných domov v Beluši. Dom síce už dlhšie sledovali, ale to čo v ňom našli, veru nečakali. Rastliny veľké ako vianočný stromček vynášala protidrogová jednotka z malého domčeka na okraji Beluše.

Tridsaťtriročnému mužovi sa výroba trávy tak zapáčila, že si zaobstaral komplet zariadenie a začal s tým vo veľkom.

"Muž najmenej rok pestoval takzvaným indoorovým spôsobom marihuanu, a to v pivnici rodinného neobývaného domu," potvrdila trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Aby sa rastlinám darilo, vybudoval v pivničných priestoroch hotové laboratórium aj s klimatizačným zariadením.

"Považskobystrický policajti našli pri prehliadke viacero zelených rastlín nasadených v nádobe so substrátom," povedala Antalová.

V kufri jeho auta čakali na policajtov pre zmenu balíčky. V igelitových vreciach našli už hotovú sušinu rôznej kvality. "Aj pri prehliadke bytu v Púchove rovnako našli väčšie množstvo zelenej sušiny," dodala policajná hovorkyňa.

Vzorky poslali na kriminalisticko-expertízny ústav. "Expertíza potvrdila, že sa jedná o marihuanu z množstva, ktorého by sa dalo vyrobiť viac, ako 1500 obvykle jednorázových dávok drogy," potvrdila Antalová.

Zaujímavé je, že Púchovčan nepatrí medzi drogových dílerov. Toto dobrodružstvo ho však vyjde draho. "Jedná sa o muža, ktorý nebol v minulosti trestaný za drogovú trestnú činnosť," potvrdila hovorkyňa polície v Trenčíne.

Mužovi obvinenému zo zločinu výroby drog hrozí až desaťročné väzenie.


BELUŠA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti