Osnovy boli pred 30 rokmi náročnejšie ako dnes, hovorí pedagogička

Osnovy boli pred 30 rokmi náročnejšie ako dnes, hovorí pedagogička
Zdroj: TV Markíza

Osnovy na vyučovanie boli v minulosti v porovnaní s tými dnešnými náročnejšie. Za tri desaťročia od rozdelenia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky sa postupne znížil aj počet vyučovacích hodín prírodovedných predmetov. Zhodnotila to učiteľka chémie a fyziky z Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci Ľubomíra Krajčová, ktorá pôsobí v školstve 45 rokov.

V tejto dobe sa podľa nej učí omnoho menej učiva ako kedysi. „Bohužiaľ, deti nezvládajú ani to, majú problémy. To je všeobecne vo všetkých predmetoch,“ povedala.

Prečítajte si tiež:

​Za negatívum vývoja školstva považuje zníženie počtu hodín prírodovedných predmetov. „Viem, že je veľa predmetov, že deti majú veľké spektrum možností aj študovania predmetov. Myslím si, že prírodovedné predmety, ako sú matematika, fyzika, chémia či biológia, by mali byť prioritnejšie,“ poznamenala Ľubomíra Krajčová.

Množstvo vedomostí, ktoré v súčasnosti deti dostávajú, sa nedá podľa jej slov porovnať s množstvom, ktoré dostávali predtým. Učiteľka tvrdí, že hoci sa deti v súčasnosti menej učia, majú dobrý rozhľad.

„Keď má dieťa o niečo záujem, tak si to dokáže vyhľadať a berie to ako informáciu. A informáciu, keď si sám pripraví, si možno aj lepšie zapamätá. Nepovedala by som, že sú deti hlúpejšie, vždy boli múdri študenti,“ uviedla.

Prečítajte si tiež:

Kto sa chcel podľa jej slov učiť a koho bavil predmet, tak či to už bolo v minulosti, alebo v tejto dobe, tam rozdiel nie je. Pripustila, že aj v tejto dobe má množstvo žiakov, ktorí sú úspešní na rôznych olympiádach a súťažiach.

„Nemám pocit, že je mládež hlúpejšia, len oni si vyhraňujú, že toto je predmet alebo oblasť, ktorá ma baví, a jej sa venujem. V tej inej oblasti je to možno inak,“ uzavrela.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 30. výročie vzniku Slovenska

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.