Päť žien z Čadce kandiduje do parlamentu a ani o tom nevedeli. Za koho?

Pani, ktorá sa ocitla na kandidátke a ani o tom nevedela.
Pani, ktorá sa ocitla na kandidátke a ani o tom nevedela Zdroj: TV Markíza

O strane, za ktorú kandidujú, doteraz ani len nepočuli.

Predstavte si, že si žijete pokojným životom a zrazu vás kontaktujú vaši známi a pýtajú sa prečo kandidujete do parlamentu! Neuveriteľné? Toto sa stalo piatim ženám z Čadce, ktoré sa ocitli na kandidátke strany Odvaha - veľká národná a proruská koalícia. Doteraz o existencii takejto strany ani len netušili.

Stať sa kandidátom do parlamentu a netušiť o tom! Tak toto sa stalo pani Balážovej z Čadce a jej štyrom kamarátkam. Ženy sa poznajú, sú v miestnom združení onkopacientov.

Keď stranu jedna z nich vyzvala, aby ich okamžite stiahli, prišla podivuhodná reakcia e-mailom: "Prosím, aby ste nám odpustili a neopustili nás."

To ženy ešte viac nahnevalo.

Za stranou Odvaha je Stanislav Martinčko - v minulosti známy ako absolútne neúspešný kandidát na prezidenta - ten situáciu nedokázal objasniť. Hodil to na nejakých bližšie nešpecifikovaných regionálnych koordinátorov.

Návrh na stiahnutie kandidátok začala Odvaha - veľká národná a proruská koalícia riešiť až po tom, čo ich kontaktovala Markíza. Administratívne to nezvládli, vec je vyše týždňa stále v procese.

Nedobrovoľným kandidátkam neostáva iné, jedine na vlastné náklady doriešiť vec súdnou cestou.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čadca

Dôležité udalosti