Pučiace stromy, žiadny sneh a vysoké teploty. Zisťovali sme, či zima tento rok vôbec príde

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pučiace stromy, žiadny sneh a vysoké teploty. Aktuálne počasie pripomína skôr začiatok jari ako stred zimy. Je to dôsledok klimatických zmien. Zisťovali sme, či zima tento rok vôbec príde.

Takéto teplé počasie v zime si nepamätajú ani v hlavnom meste. To, že sa táto zima radí medzi mimoriadne teplé, potvrdzujú aj čísla.

Výrazná zmena počasia nás najbližšie dva týždne nečaká. Či sa zima ohlási vo februári je teraz ťažké predpovedať.

„Nastane akýsi pokles teploty vzduchu. Budeme sa viac približovať k tomu, čo je v januári normálne, ale také výrazné ochladenie so silnou vlnou mrazov, to by v januári nemalo nastať,“ vysvetlil klimatológ.

Okrem vysokých teplôt je táto zima výnimočná tým, že veľa prší. Zrážky by mali padnúť aj budúci týždeň. To je dobrá správa pre lyžiarov.

„A v tých polohách, ktoré sú vyššie ako 800 m, tak tam by mohlo dochádzať aj ku kumulácii snehovej pokrývky. A to by bolo nádejné, že by sa tam dalo aj lyžovať,“ dodal Faško.

Vyzerá to tak že čiapky a rukavice budeme potrebovať čoraz menej. Takto teplé zimy sa stali štandardom. Na sneh a mrazivé počasie už budeme hlavne v nižších polohách iba spomínať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.