Poľovníci sa sťažujú, že odkedy funguje aplikácia s evidenciou vnadísk, sabotéri im ničia posedy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Od kedy funguje aplikácia s evidenciou legálnych vnadísk, poľovníci sa sťažujú, že im sabotéri poškodzujú posedy. Ministerstvo pôdohospodárstva potvrdilo, že sú pod tlakom, aby aplikáciu vypli, no neplánujú to. Vidia v nej viac pozitív ako negatív. Zavádzali ju na to, aby aj verejnosť dokázala kontrolovať v teréne, či je nejaké vnadisko, na ktoré natrafia legálne alebo nie.

Od jesene nájdete na webe národného lesníckeho centra sekciu vnadiská diviačej zveri. Nelegálne vnadiská  je možné nahlasovať na okresných úradoch.

Pred dvoma mesiacmi sme pri obci Jablonové natrafili pod jedným posedom na nechutnú spúšť. Vďaka praktickej aplikácii, ktorá vás zameria priamo v teréne, môžete skontrolovať akékoľvek miesto, či je evidovaným vnadiskom alebo nie.  Toto bolo nelegálne. Na miesto sme sa teraz vrátili, aby sme skontrolovali, či sa niečo zmenilo. Dozviete sa to v reportáži vyššie.

Prečítajte si tiež:

​Eliminovať nelegálne vnadiská má byť jedna z ciest, ako riešiť situáciu s medveďom hnedým, ale aj ďalšou premnoženou zverou.Len námatkovou kontrolou sme opakovane našli viacero sporných vnadísk neďaleko hlavnej cesty na Záhorie, kadiaľ všetci jazdia v strese, pretože tam denne vo veľkom vybieha vysoká zver.  

Téme sa viac v reportáži venuje Martina Töröková.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.