Policajti klepli po prstoch pokrovým hráčom. V Rimavskej Sobote udelili pokutu 110-tisíc eur

Poker (ilustračné foto)
Poker (ilustračné foto) Zdroj: shutterstock.com/VGstockstudio

Do turnaja bolo možné prihlásiť sa iba cez telefónne číslo a účasť bola hráčom potvrdzovaná prostredníctvom SMS.

Pokuta v celkovej výške 110-tisíc eur za nelegálne hranie pokru bola uložená prevádzkovateľovi v Rimavskej Sobote. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

"Pracovníci Daňového úradu v Banskej Bystrici zistili, že v Rimavskej Sobote je propagovaný nelegálny poker. Reklamný leták okrem propagovanej hry neobsahoval žiadne údaje o organizátorovi, iba telefónne číslo a facebookový profil," uviedla hovorkyňa. Dodala, že do turnaja v pokri bolo možné prihlásiť sa iba cez telefónne číslo a účasť bola hráčom potvrdzovaná prostredníctvom SMS.

Daniari následne preverovali, kto a v ktorej prevádzke, kedy, a na koľkých pokrových stoloch hazardnú hru prevádzkuje. "K nepovolenej hre dochádzalo iba vo večerných, respektíve v nočných hodinách. Daňový úrad preto požiadal o spoluprácu políciu a samotnú dozornú činnosť vo večerných hodinách vykonávali spoločne s policajnou hliadkou," priblížila Macíková.

Po vykonaní dozoru bolo ďalšie prevádzkovanie nepovolenej kartovej hry a jej propagácia zastavené. "Prevádzkovateľovi bola následne uložená pokuta 70-tisíc eur za prevádzkovanie hazardnej hry bez udelenej alebo vydanej licencie a pokuta 40-tisíc eur za propagáciu nepovolenej hazardnej hry," uzavrela hovorkyňa.

RIMAVSKÁ SOBOTA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rimavská Sobota

Dôležité udalosti