Našim "bratom" sa darilo v turizme

Zimná Praha
Zdroj: Shutterstock.com

Zahraniční turisti však neostávajú tak dlho, ako v minulosti

Záujem turistov o Česko rastie, informuje Česká televízia na svojej internetovej stránke. Vlani sa o jeho krásy zaujímalo rekordných vyše 14 miliónov zahraničných a domácich návštevníkov. Ich počet medziročne stúpol takmer o 1,5 %. V Česku však zahraniční turisti nezostávajú tak dlho, ako bolo zvykom v minulosti.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Hostia sa v českých hoteloch zdržia približne tri noci. Tradične najväčší záujem aj v roku 2013 bol o Prahu. Priťahuje najmä jej kultúra a pamiatky UNESCO.

V Česku pribudli nielen zahraniční hostia, ale na vlastivedné výlety sa vydáva aj viac domácich turistov. Najviac zahraničných hostí pochádzalo z Nemecka, ale pricestovalo aj viac Rusov a Slovákov.
Miloň Mičák, riaditeľ projektu GO a Regiontour, povedal, že zafungovalo to, že miestni hotelieri a cestovné kancelárie, ktoré sa zameriavajú na domáci cestovný ruch, museli ísť a idú cestou kvality.
Cestovný ruch v posledných troch rokoch prináša štátu do rozpočtu vyše 90 miliárd Kč (3,27 miliardy eur). Zároveň vytvára vyše 300.000 pracovných miest. Čísla však zatiaľ zostávajú hlboko pod hodnotou predchádzajúcich piatich rokov, teda spred hospodárskej krízy.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti