M. Krajniak v Na telo PLUS: Dnes sa skončil pokus o "progresívny puč"

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podpredseda Sme rodina tiež hovoril o plánoch premiéra na spájanie malých strán. Je podľa neho takmer nulová pravdepodobnosť, že medzi nimi budú tie najväčšie, KDH a Aliancia.

Od Milana Krajniaka sa v Na telo PLUS tiež dozviete:

• Čo hovorí na výrok R. Sulíka, že zostavenie novej vlády je čistá ilúzia
• Či stále trvá na tom, že nám hrozí “progresívny puč”
• Aké sú podľa neho dva najpravdepodobnejšie termíny predčasných volieb a aká vláda by mohla vládnuť do nich
• Či má v spore o astronomické faktúry za energie pravdu minister hospodárstva K. Hirman alebo I. Matovič
• Či by išiel po voľbách do vlády s Republikou

SaS v utorok (17.1.) rozposlala do redakcií video so svojim stanoviskom k pokračovaniu vlády a k novej 76, ktorá sa v poslednom čase toľko skloňuje. 

Vo videu líder SaS Richard Sulík poukazuje na to, že „ani len celý poslanecký klub OĽaNO nie je ochotný podporiť novú vládu Eduarda Hegera“. Podľa Sulíka preto nie je o čom rokovať. „Tento plán Eduarda Hegera je čistá ilúzia. Žiadna 76 nebude, lebo nie je na obzore,“ vyhlásil vo videu Sulík. 

Podľa dosluhujúceho ministra práce Milana Krajniaka Sulík len opísal realitu. „My sme s nikým nejaké zákulisné rokovania neviedli, pretože sme stále hovorili to isté - najrozumnejšie sa nám zdá byť skrátenie volebného obdobia a potom sa dohodnúť, ako dovládnuť do toho termínu volieb,“ povedal. 

Premiér Eduard Heger minulý týždeň povedal, že komunikuje s predsedom parlamentu a šéfom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom, ktorý podľa Hegera tiež zbiera podpisy pod novú 76.

Prečítajte si tiež:

Milan Krajniak však tvrdí, že nejde o novú väčšinovú vládu. „Aj ja aj pán Kollár sme povedali pánovi Hegerovi, že v prípade, ak sa skráti volebné obdobie, tak sme pripravení sa baviť o tom, aká vláda má dovládnuť do tých predčasných volieb,“ vysvetlil. 

Myslí si, že premiér pri skladaní novej 76 blafoval. „Blafujete vtedy, keď hovoríte, že - s týmito kolegami som už dohodnutý, už mi chýba iba váš podpis - a im hovoríte - s nimi som už dohodnutý, už mi chýba iba váš podpis. Myslím si, že toto bola trošku hra, ktorú pán premiér hral,“ povedal.

Jedným dychom však dodal, že „je legitímne, ak sa premiér snaží zachrániť svoju vládu a snaží sa pre ňu získať väčšinu“.

Záznam diskusie si môžete vypočuť formou podcastu:

Žiadajú predčasné voľby

Na to, aby bolo Sme rodina ochotné dodať svojich 17 podpisov pod 76, ktorá by dovládla, už dlhší čas žiada dohodu na predčasných voľbách. „Táto vládna garnitúra začínala s viac ako 90 poslancami. Dvakrát pre spory ‚Sulík – Matovič‘ vláda skončila. Teraz vidíme, že v OĽaNO sú viaceré frakcie, ktoré diskutujú o tom ako ďalej. Aká je logická pravdepodobnosť, že by sa zrazu podarilo zlepiť to a aj by to zázračne fungovalo najbližší rok?“ pýtal sa.

Práve preto je podľa neho lepšie, aby sa vyjadrili ľudia. 

Myslí si, že opozičná strana Smer-SD a mimoparlamentná strana Hlas-SD, ktoré v posledných prieskumoch verejnej mienky obsadzovali popredné priečky, by mali väčšiu šancu na úspech vo voľbách, ak by sa konali neskôr. „Pretože pokračovanie v takomto chaose by bolo trestuhodné.“

Celý záznam relácie Na telo PLUS si môžete pozrieť vo videu hore.

Minister práce odpovedal aj na divácke otázky:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti