Domáce

Čakajte dážď, na horách bude víchrica

Vietor na horách - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Vodiči pozor, čakajú nás aj hmly.

Prvý víkendový deň bol oblačný a hmlistý. Výnimkou bolo iba Záhorie, kde zavládlo ukážkové zväčša slnečné počasie! Dobrý večer, vitajte pri aktuálnej predpovedi!

Družica

Dnes postupoval cez naše územie smerom na východ tento frontálny systém, takže obloha bola zamračená a miestami z nej aj spŕchlo. Zajtra sa bude cez Slovensko presúvať ďalší pás frontálnej oblačnosti a to v smere od západu, takže sa obloha opäť zamračí a nevyhneme sa ani zrážkam.

Zrážky

Tie budú väčšinou vo forme dažďa. Sneženie očakávame až od stredných polôh. Zrážkové polia zasiahnu postupne celé naše územie a intenzívnejšie zaprší najmä na juhozápade Slovenska.

Teplota

Čo sa týka teplôt, tak sever Slovenska sa bude nachádzať v teplotnom pásme 0 až 5 stupňov, ale smerom na juh môže teplota vystúpiť až do 10 stupňov.

Vietor

Vietor bude zajtra cez deň pokojný, pretože bude buď bezvetrie alebo zafúka len slabý južný vietor. Dnes v noci a zajtra ráno ale bude veterno na hrebeňoch hôr, kde môže vietor v nárazoch dosahovať rýchlosť od 70 až do 90 km/h, čo je už sila víchrice.


Dnešné počasie znepríjemňovali hmly, ktoré sa miestami udržali aj po celý deň. V týchto lokalitách bolo chladnejšie a teplota sa pohybovala iba okolo jedného až dvoch stupňov. Oveľa teplejšie bolo dnes na Záhorí, kde pri slnečnom počasí vystúpila teplota až na 8 stupňov.

Doprava

Hmly nás čakajú na cestách aj zajtra a pri nízkych teplotách môžu namŕzať, takže si dávajte pozor najmä na severe a na horských priechodoch. Okrem toho má aj pršať a tam, kde sa bude teplota pohybovať okolo nuly, sa bude tvoriť poľadovica.

Noc

Dnešná noc bude oblačná až zamračená a miestami slabo spŕchne alebo zamrholí, a to najmä na strednom a východnom Slovensku. Nad ránom sa budú tvoriť spomínané hmly. Do rána sa vzduch ochladí na 5 až 0 stupňov.

Ani zajtra sa počasie nezlepší, takže aj nedeľa bude prevažne oblačná a hmlistá a postupne sa nám na viacerých miestach aj rozprší.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude spočiatku oblačno a okolo poludnia začne na viacerých miestach pršať. Denná teplota vystúpi na 4 až 9st.

Stredné Slovensko

Aj na strednom Slovensku má byť obloha zamračená, ale pršať z nej bude až popoludní. Dovtedy spŕchne len ojedinele. Teplota vystúpi na 3 až 9st.

Východné Slovensko

Na východ dorazí frontálna oblačnosť s dažďom až popoludní a do večera sa rozprší postupne na celom území. Teplota sa bude pohybovať od 4 do 8 stupňov.

Na horách bude spočiatku polooblačno, ale neskôr sa oblačnosť zväčší a má z nej aj pršať. Snežiť bude až od stredných polôh, teplota v nadmorskej výške 1 500 metrov na vystúpi teplota na -1 stupeň.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zajtra zostáva na 3 a to je mierna záťaž.

Predpoveď počasia do štvrtka

V pondelok sa pripravte na ranné hmly, ale cez deň má byť pekne a prevládať bude len malá oblačnosť.

V utorok nám ale opäť pribudne oblačnosť a na viacerých miestach očakávame dážď. Snežiť bude len na horách. Popoludní sa ale počasie od západu zlepší.

V stredu má byť krajšie, teda oblačnosti bude menej a ak spŕchne tak len na východe. Ráno sa budú tvoriť hmly, podobne ako aj vo štvrtok, kedy sa vyčasí a očakávame slnečné počasie. Teplota sa bude pohybovať od 4 do 10 stupňov, ale pri hmle bude aj chladnejšie.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.