Eduard Heger: Končím so snahou o novú „76-tku“, od zajtra rokujeme už len o predčasných voľbách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Koniec snahám o vytvorenie novej vlády. Eduard Heger dnes oznámil, že končí so snahou o vytvorenie novej 76-tky a zajtra pozve zástupcov OĽaNO, Za ľudí, Sme rodina a SaS na rokovanie o termíne predčasných volieb. 

"Vzhľadom na to, že na vznik novej 76-ky chýbajú hlasy strany SaS, diskusia o predčasných voľbách je namieste," uviedol Heger v stanovisku Úradu vlády SR. "Na zajtra pozvem zástupcov OĽANO, Za ľudí, Sme rodina a SaS na rokovanie o termíne predčasných volieb. Aktuálne sa ako najreálnejší javí jesenný termín," informoval. 

Heger tvrdí, že s iniciatívou na vznik 76-ky mal prísť šéf SaS Richard Sulík deň po odhlasovaní nedôvery vláde. Dodal, že ho kontaktovali niekoľkí poslanci z klubu SaS s tým, že by si vedeli predstaviť podporu novej 76-ky.

Dnešné stanovisko strany SaS však už novej "76-tke" zasadila posledný klinec do rakvy. „Diskusiu o novej väčšine odmietame. Toto je jasný postoj poslaneckého klubu SaS," oznámil Richard Sulík.

Prezidentka: Parlament by mal prijať rozhodnutia k predčasným voľbám

Koniec snahám o vytvorenie novej 76-tky podvečer okomentovala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. "Po dnešku je zrejmé, že snaha Eduarda Hegera o novú väčšinu v parlamente definitívne nenašla podporu. Všetko úsilie by teda malo smerovať k jedinému rozumnému riešeniu v tejto situácii. Preto trvám na tom, aby parlament do konca januára prijal rozhodnutia smerujúce k predčasným parlamentným voľbám. Ak sa tak nestane, som pripravená postupovať podľa svojich ústavných kompetencií," uviedla.

Celé jej vyhlásenie si môžete pozrieť vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.