Domáce

Išiel vyniesť papier, v kontaineri videl obraz skazy

Jahňa v koši
Zdroj: TV Markíza

Muž našiel čerstvo zabité a odraté jahňa.

Dnešný nález mŕtveho zvieraťa v kontajneri na papier poriadne vystrašil obyvateľov najväčšieho sídliska v Trenčíne. Na začiatku mali dokonca podozrenie na kruté týranie. Zviera malo okolo papule omotanú lepiacu pásku.

Zviera našiel muž, ktorý išiel vyhodiť papier do recyklačného kontajnera.
"Išiel som s kartónmi. Po otvorení som sa zhrozil, že tam je čosi mŕtve," povedal nám.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Jaroslav Minárik z trenčianskej mestskej polície povedal, že im nahlásili mŕtveho psa na ulici Liptovskej pri potravinách. Automaticky padlo podozrenie, že zviera týrali. Po príchode však zistili, že je to mŕtve jahňa. Malo zalepenú papuľu, bolo vykostené a tak pán zavolal policajtov.

Zdroj: TV Markíza

Pravdepodobne niekto kúpil jahňa na mäso a takýmto spôsobom sa zbavil zvyškov. Okrem hlavy tam bola koža, vnútornosti a veľké kosti. Mŕtve zviera mali odviesť do kafilérie.

Ľudia sa nákazy nemuseli báť, keďže išlo o čerstvo zabité zviera. "Aj bežné živočíšne produkty sú vyhadzované do kontajnerov, akurát je problém ten, že dotyčný človek mal tento odpad vyhodiť do kontajnera určeného na tento odpad a nemal ho hodiť do papierového odpadu, pretože papierové kontajnery sa vynášajú zriedkavejšie," vysvetlila Dagmar Kopřivová z veterinárnej správy v Trenčíne.


TRENČÍN/Michal Bujna

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.