Dušan Dědeček, ktorý opitý autom zabil päť ľudí, chce ísť na slobodu

Dušan Dědeček, ktorý opitý autom zabil päť ľudí, chce ísť na slobodu
Obvineného Dušana Dědečka odvádzajú členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže do väzby (14. októbra 2022). Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Obvinený Dušan Dědeček je vo väzbe tri mesiace. Bratislavský krajský súd ho tam poslal, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Smrteľnú nehodu spôsobil začiatkom októbra.

V osudný deň pil viackrát, v krvi mal vyše dve promile. Potom si sadol za volant a nabúral vo vysokej rýchlosti do davu ľudí na zastávke v centre hlavného mesta. Podľa našich informácií z predbežných informácií vyplýva, že v momente nárazu mal na tachometri vyše 130 kilometrov za hodinu.

Pred niekoľkými dňami podal žiadosť o prepustenie spoza mreží. Prokurátor mu však nevyhovel a tak bude o jeho osude rozhodovať okresný súd. Potvrdil to aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Prečítajte si tiež:

„Obvinený požiadal o prepustenie z väzby, ktorej prokurátor vo vlastnej kompetencii nevyhovel a túto žiadosť obvineného predložil na rozhodnutie sudcovi pre prípravné konanie,“ uviedol s tým, že termín výsluchu nateraz známy nie je. 

Podotkol, že prípad stále vyšetrujú. „V rámci vyšetrovania prebiehajú výsluchy svedkov, znalecké dokazovanie z rôznych vedných odborov, účelom ktorých je zodpovedanie odborných otázok,“ informoval Chylo. 

Vyšetrovatelia stále skúmajú spôsob jazdy, správanie sa všetkých účastníkov cestnej premávky aj príčinu tragédie. „Je preto ťažko predvídateľné odhadnúť ďalší posun vo veci, prípadne termín skončenia vyšetrovania,“ dodal prokurátor. 

Pozrite si aj archívnu reportáž zo 14.októbra 2022, keď Dušana Dědečka vzali do väzby:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.