Zverejnili rebríčky najlepších základných a stredných škôl. Pozrite si, ako dopadla tá vaša

Zverejnili rebríčky najlepších základných a stredných škôl. Pozrite si, ako dopadla tá vaša
Ilustračná snímka - študenti Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Rebríčky základných a stredných odborných škôl a gymnázií vypracoval INEKO.

Medziročne ako skokani vo svojich kategóriách najviac zabodovali ZŠ na Tematínskej v Novom Meste nad Váhom, bratislavská súkromná stredná odborná škola HOST a Gymnázium v Kráľovskom Chlmci. 

„Po dvojročnej odmlke sa opäť realizovali celoplošné merania, vďaka čomu sa podarilo do hodnotenia výsledkov žiakov zahrnúť kompletnú sadu dostupných ukazovateľov rovnako ako pred pandémiou,“ uviedol vo svojej správe Inštitút pre ekonomické a sociálne otázky (INEKO).

Základné školy

Najlepšou základnou školou je ZŠ sv. Cyrila a Metoda sídliaca v Košiciach na Bernolákovej 18 (minulý rok sa v prvej desiatke neobjavila, obsadila 11.miesto). Výrazné zlepšenie dosiahli aj ďalšie školy – spojená škola - ZŠ na Tilgnerovej 14 v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves sa umiestnila druhá a najlepšiu trojicu dopĺňa základná škola vo Svätom Jure z Kollárovej ulice (v predošlom rebríčku bola piata).

Najvýraznejším skokanom sa v tejto kategórii stala škola na Tematínskej ulici č. 2092 v Novom Meste nad Váhom. Kým minulý rok figurovala na 308. mieste, tento rok sa vyšvihla na 20. priečku.

10 najlepšie hodnotených základných škôl Zdroj: INEKO

​Stredné odborné školy

V kategórii stredných odborných školách (SOŠ) sa z minuloročného druhého miesta vyšplhala na prvé Súkromná SOŠ, ktorá sídli na Ulici 29. augusta v Poprade. Pred dvoma rokmi bola dokonca na 25. priečke. Zo štvrtého na druhé miesto sa vypracovala Obchodná akadémia, ktorá sídli na ulici Kukučínova 2 v Trnave a na treťom mieste sa umiestnil minuloročný líder rebríčka SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove. Najvýraznejším pozitívnym skokanom v tejto kategórii škôl je bratislavská súkromná SOŠ HOST.

10 najlepšie hodnotených stredných odborných škôl Zdroj: INEKO

​Gymnáziá

V prípade gymnázií sa na prvé miesto dostala Škola pre mimoriadne nadané deti z Teplickej ulice v Bratislave (vlani sa v prvej desiatke neumiestnila). Druhé miesto si obhájilo Gymnázium na Poštovej 9 v Košiciach a prvú trojicu uzatvára bratislavské Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej 3 (minulý rok prvé miesto).

Oproti minuloročnému rebríčku sa do top 10 dostali po novom aj gymnáziá z Trnavy (Na hlinách 30) a Dubnice nad Váhom (Školská 2). Za zmienku stojí posun gymnázia v Kráľovskom Chlmci, ktoré sa stalo celkovo najvýraznejším skokanom pri porovnaní hodnotenia za školské roky 2020/21 a 2021/22.

10 najlepšie hodnotených gymnázií Zdroj: INEKO

​Kompletné rebríčky a výsledky ostatných škôl si môžete pozrieť TU.

Pozrite si reportáž o vysokých faktúrach pre školy, ktorú sme odvysielali 12. januára:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.