Domáce

Čaká nás teplý týždeň

Teplá zima
Zdroj: Shutterstock.com

Mrazy nehrozia.

Pred nami je ďalší februárový týždeň, a podľa predpovedí to vyzerá tak, že bude opäť nadpriemerne teplý, takže tuhé mrazy ani sneženie v nížinách zatiaľ určite nečakajte.

Družica

Dnes sa rozšíri do našej oblasti výbežok tlakovej výše, ktorá k nám zasahuje od juhovýchodu.

Zrážky

Preto sa počasie od západu zlepší, takže cez deň už očakávame zrážky iba na východe Slovenska. Budú väčšinou vo forme slabého dažďa, na horách to bude slabé sneženie.

Teplota

Teploty však budú na toto ročné obdobie vysoké a majú sa pohybovať v intervale 5 až 10 stupňov, iba na severe a pri hmle bude chladnejšie.

Vietor

Vietor má dnes fúkať prevažne južných smerov, pričom silnejšie zafúka na juhozápade, a to rýchlosťou okolo 35km za hodinu. Ešte silnejší vietor očakávame v horských oblastiach, kde môže v nárazoch dosahovať 80 až 90 km/h.


Ani v nedeľu sme si slnka veľa neužili, pretože takmer na celom Slovensku bolo oblačno a neskôr aj daždivo. Popoludní sa rozpršalo najprv na západe a neskôr aj na strednom a východnom Slovensku. Teploty však vystúpili vysoko nielen na juhu, ale aj na severe a východe Slovenska. Na Orave, v Dudinciach ale aj v Stropkove namerali popoludní až 8 stupňov.

Doprava

Aj dnes jazdite veľmi opatrne, pretože po daždi a po nočnom ochladení sa bude na viacerých miestach tvoriť poľadovica a v horských oblastiach sa rozfúka aj prudký nárazový vietor. No a keďže máme pondelok, tak sa budeme do práce vracať v tradičných kolónach.

Celkovka

Západná polovica Slovenska sa ráno zobudí do slnečného dňa, ale východ zostane ešte dopoludnia oblačný a upršaný.

Západné Slovensko

Na západe bude po rozplynutí ranných hmiel slnečno alebo len malá oblačnosť. K večeru však začnú oblaky opäť pribúdať. Teplota vystúpi na 6 až 10 stupňa.

Stredné Slovensko

Podobne má byť aj na Strednom Slovensku, teda zrána a dopoludnia sa budú vyskytovať hmly, ale neskôr má byť pekne, prevažne slnečno. Teplota sa bude pohybovať od 4 do 9 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe bude spočiatku oblačnosti viac a pripravte sa aj na slabý dážď. V priebehu dňa sa oblačnosť zmenší a má byť polooblačno. Teplota vystúpi na 4 až 8 stupňov.

Hmly sa budú v pondelok tvoriť aj na podhorí, ale vo vyšších polohách zavládne slnečné alebo len málooblačné počasie. Bude veterno a v nadmorskej výške 1 500 m vystúpi teplota na bod mrazu.

Biopredpoveď

Biopredpoveď sa ani dnes nemení a zostáva na 3 a to je mierna záťaž.

Predpoveď počasia do štvrtku

V utorok sa obloha zamračí a na viacerých miestach má pršať, na horách snežiť.

Oblačnosť sa bude postupne od západu zmenšovať, takže v stredu už slabo spŕchne najmä na východe.

Od štvrtka sa vyčasí, teda bude polojasno, ale v nižších polohách sa budú tvoriť hmly alebo nízka oblačnosť, ktoré môžu miestami zotrvať aj po celý deň. V tom prípade bude chladnejšie, ale inak sa má teplota pohybovať od 3 do 10 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.