Muž s HIV mal za nechránený sex nastúpiť do basy. Zatiaľ sa vysmieva na internete

riso.jpg

Už tri mesiace mal sedieť za mrežami.

Muž s vírusom HIV stále uniká spravodlivosti. Súd poslal Richarda Rapča za mreže na sedem rokov, za to, že si užíval nechránený sex len so 16-ročným dievčaťom. Síce po ňom pátrajú, no ani po troch mesiacoch za mrežami nesedí a užíva si slobodu. Navyše policajtom a sudcom sa smeje cez sociálne siete, zrejme spoza hraníc.


Tohto muža odsúdili za šírenie HIV. Už tri mesiace mal sedieť za mrežami. Namiesto toho sa slovenským úradom vysmieva a užíva si slobodu. Naposledy nám Slováci písali, že ho videli vo Švajčiarsku. No teraz o ňom nevie nič ani jeho advokát.

Zisťovali sme, kto a ako po ňom pátra. Sudca, ktorý ho poslal za mreže, vraj ani nevie, že tam nenastúpil. A Kým si sudca potvrdí, že Richard vo väzení naozaj nesedí, policajti už po ňom pátrajú a ako tvrdia - dokonca aj vo Švajčiarsku.

Zatiaľ čo na jednej strane úrady hovoria, že sa po ňom snažia pátrať, na druhej strane sa Richard príliš neskrýva. Na sociálnych sieťach sa aktívne zapája do diskusií o jeho prípade. Dookola opakuje, že je neinfekčný a priznal, že má priateľku. Ak je pravda, čo píše, znamená to, že pokračuje v tom, za čo bol odsúdený.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti