Na Donovaloch sa objavilo auto v rokline. Majiteľ na ňom mohol zarobiť, no teraz mu hrozí mastná pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Keď sa skĺbia ľahostajnosť a nevedomosť,  zvyčajne z toho nevzíde nič dobré. Potvrdzuje to zarážajúci prípad z Donovál. V národnom parku to pripomína šrotovisko.

Auto najprv stálo na parkovisku niekoľko mesiacov. Možno majiteľ, možno vandali ho museli potlačiť asi 20 metrov a spustiť dolu zrázom. 

„Nachádzame sa v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry, vidíte sami, že to auto je spustené až do potoka a našťastie nie sú tu známky toho, že by vytekali prevádzkové kvapaliny,“ hovorí Dan Harťanský, vedúci oddelenia stráže prírody NAPANT.

Keby si auto pred pár dňami nevšimol náš divák, možno by tu zasypané snehom ostalo až do jari. Teraz je vlastne nelegálnou skládkou odpadu. 

„Auto treba bezodkladne z lokality odstrániť, tak aby nedošlo k nejakému inému závažnejšiemu ohrozeniu prírodného prostredia,“ dodáva. 

Stráž prírody teda nález oznámila obci, na ktorú za týchto okolností podľa zákona o odpadoch padá povinnosť konať. 

Obec Donovaly bude teraz musieť zatiaľ na vlastné náklady vrak z lokality odstrániť a s pomocou polície vypátrať majiteľa. 

Ak nie ľahostajnosť, tak nevedomosť majiteľ auta preukázal určite. Kým ho zlodeji nerozkradli, mohol ho ešte pojazdné odviezť, nechať zošrotovať a trochu by na tom aj získal. 

Teraz môže nezodpovedný majiteľ okrem nákladov na odstránenie, či pokute, čeliť aj následkom porušenia zákonov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti