Známa slovenská nábytkárska rodina končí. Krk im zlomila exekúcia

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: shuterstock.com/themorningglory

Naposledy svoj obchod otvoria v piatok.

Nábytkárska rodina Galanovcov v tomto biznise končí. Ako informuje denník Trend najväčším problémom má byť neústupčivosť Sociálnej poisťovne pri vymáhaní jednej spornej pohľadávky za neuhradené odvody z minulosti. Exekúcia sa týkajú sumy vo výške 26-tisíc eur.

„Biznis zatvárame, lebo už nemám energiu bojovať ďalej. Zo strany štátnej poisťovne opakovane došlo k ataku, ktorý sa už nedá ustáť aj keby sme chceli. Ak sa zdá štátu v poriadku, že našich 40 zamestnancov nakoniec zostáva teraz bez práce, tak ja s tým už veľa nenarobím," vysvetlil Peter Galan, zakladateľ a doterajší riaditeľ Nábytku Galan, prečo chce vyhlásiť na vlastnú spoločnosť konkurz.

Zároveň dopĺňa, že firmu zatvára po tom, čo im pre exekúciu zablokovali všetky firemné účty. Teraz nemôžu vyplatiť svojim zamestnancom mzdy ani odviesť štátu DPH. Poisťovňa si ale podľa neho nárokuje na pohľadávku, ktorú súdy už zamietli. Poisťovňa toto zrejme nebrala do úvahy.

Vo svojom obchodnom dome rodina svoju prevádzku s nábytkom naposledy otvorí v piatok. Ubezpečuje zákazníkov, že všetky zaplatené objednávky vybaví za dohodnutých podmienok.

Z priestorov obchodného domu Galan však život nezmizne. Ostatné prevádzky zatiaľ ostatnú otvorené, ale je otázne dokedy, keďže rodina zaň spláca bankové úvery.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nábytok

Dôležité udalosti