Veľký krok po spojení s Dzurindom: Strana Spolu mení názov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Strana Spolu – občianska demokracia mení svoj názov. Po novom sa bude volať Modrá koalícia. Predseda strany Miroslav Kollár a podpredseda strany Pavel Nechala podali na Ministerstve vnútra SR žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Strana o tom informuje na Facebooku.

Zmenu názvu strany odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany v pondelok 23. januára. Ide o ďalší avizovaný krok v spájaní s projektom dvojnásobného expremiéra Mikuláša Dzurindu a v príprave širšej stredopravej platformy pre najbližšie parlamentné voľby.

Miroslav Kollár v pondelok tiež podpísal s Mikulášom Dzurindom Memorandum o spolupráci.

„Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia - najmä na báze členov Európskej ľudovej strany (EPP) a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ upresnil Kollár.

Prečítajte si tiež:

Podľa Miroslava Kollára je cieľom široká a dlhodobá spolupráca, nielen pre blížiace sa predčasné voľby. Prioritnou ambíciou spoločného projektu je zlepšiť život na Slovensku a udržať euroatlantickú orientáciu.

Tento cieľ sa podľa Kollára dá dosiahnuť spájaním a spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení, aj nových politikov, ktorí majú záujem pomôcť Slovensku zbaviť sa populizmu a extrémizmu a vrátiť sa na trajektóriu rozvoja.

Nasledujúci snem strany, na ktorom budú prijaté ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania s projektom expremiéra Dzurindu sa bude konať v prvej polovici februára.

Pozrite si aj reportáž o rokovaniach o predčasných voľbách:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti