Masívny požiar v Hornom Hričove. Plamene zachvátili hutnícku spoločnosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Celú noc aj ráno z pondelka (23. 1.) na utorok (24. 1.) bojovali desiatky hasičov z okolia Žiliny a Bytče s masívnym požiarom v Hornom Hričove. Plamene zachvátili hutnícku spoločnosť a priestory, v ktorých boli uskladnené použité autobatérie. Práve tie spôsobili, že zásah bol náročný pre ľudí, techniku aj vodu.

Keď prišli hasiči na miesto, celá hala už bola v plameňoch. Navyše sa v nej prepadol strop a hasiči sa nemohli dostať dnu.

„Máme kontrolované hasenie z vonka, keď požiar lokalizujeme, budeme sa snažiť bagrom odpratať zhorený materiál a dostať sa bližšie k ohnisku,“ uviedol veliteľ zásahu HaZZ Žilina Michal Čecho.

​Požiar sa nedarilo lokalizovať ani po niekoľkých hodinách neustáleho hasenia. Keďže sa snažili, aby sa nešíril, postupne presúvali smetisko, ktoré bolo vedľa horiacej haly.

Hrozilo, že do ovzdušia môžu unikať toxické látky. Zvýšené hodnoty nenamerali. No hasiči si museli postupne chodiť dopĺňať kyslík.

Na pomoc prišli aj hasiči zo záchrannej brigády, ktorí špeciálnymi prístrojmi merali ovzdušie v okolí.

Majitelia firmy ani miestny starosta sa nechceli o požiari vyjadrovať.

Požiar síce napokon lokalizovali ešte v noci, no komplikácie spôsobovali počas dňa použité autobatérie uskladnené v halách. Tie museli postupne vyberať a ochladzovať. Príčiny požiaru aj škody zisťujú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.