Zoznámil sa s nimi, keď sedel za znásilnenie. Muž, ktorý zneužíval maloleté sestry si vypočul rozsudok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Päťdesiatročného Čecha, ktorý zneužíval maloleté sestry, poslal sudca krajského súdu v Trenčíne definitívne do väzenia. Muž mal ešte v roku 2019 pohlavný styk s 11 a 12-ročnou dievčinou a šíril detskú pornografiu cez svoj mobil.

Muž nadviazal kontakt s maloletými cez sociálnu sieť ešte v čase, keď si odpykával trest v Českej republike za znásilnenie. Hneď ako sa dostal na slobodu, vyhľadal ich a ubytoval sa u nich.

„Počas ich spoločného spolužitia v domácnosti opakovane vykonal súlož a iné sexuálne praktiky s maloletými dievčatami, ktoré v tom čase mali 11 a 12 rokov, pričom tieto praktiky si zaznamenával na mobilný telefón,“ uviedol hovorca súdov v Trenčíne Roman Tarabus.

Deti sa o zážitkoch v oblasti sexu zdôverili rovesníkom v domove. Recidivista všetko poprel.

Prečítajte si tiež:

„Nežiadam nič viac od súdu, len aby bola dokázaná nevina. Ja som sa tých detí nikdy nedotkol a nechápem, aký je dôvod, že si vymýšľajú také veci,“ povedal obžalovaný David Drozd.

Internet v rukách zločinu

Obžalovaný muž mal na cele v Českej republike dokonca laptop, s ktorým s nimi cez sociálnu sieť komunikoval.

Bývalý kriminalista Matej Snopko hovorí, že internet je geniálny nástroj v rukách zločincov, ktorí tak vedia manipulovať s deťmi a priblížiť sa k nim.

Sudca ho poslal na desať rokov a šesť mesiacov za mreže.

„Krajský súd to odôvodnil tým, že môj klient sa v prípravnom konaní priznal a týmto krajský súd tie jeho dôkazy zamietol,“ povedal Drozdov advokát Štefan Kočan.

Hovorca Tarabus dodal, že výška trestu zohľadňuje skutočnosť, že obžalovaný bol v minulosti deväťkrát súdne trestaný z toho dvakrát za trestný čin znásilnenia v Českej republike.

Rozsudok je dnešným dňom právoplatný. Keď si odpyká desať a pol ročný trest, ešte ho vyhostia na štyri roky zo Slovenskej republiky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.