Michal Kaliňák po župných voľbách avizoval prekvapivý krok. Padlo definitívne rozhodnutie

Na snímke riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák
Na snímke riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Keď Michal Kaliňák ohlásil kandidatúru na prešovského župana, okamžite sa z neho stal opozičný kandidát. Podporu mu totiž vyjadrili dve najsilnejšie opozičné strany – Hlas a Smer, pričom sa pridala aj SNS či maďarská Aliancia. Oficiálne vystupoval ako nezávislý.

Z dlhoročného hovorcu a riaditeľa kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa postupom času stal najvážnejší súper úradujúceho župana a predsedu KDH Milana Majerského.

Ukázalo sa to aj počas volebnej noci, keď po prvých sčítaniach dokonca viedol, no s príchodom hlasov z väčších miest sa Majerskému napokon podarilo obhájiť post s viac ako desaťpercentným náskokom.

Prečítajte si tiež:

​Kaliňák avizoval prekvapenie

Napriek tomu sa Kaliňákovi podarilo urobiť solídny výsledok a získal najviac hlasov zo všetkých zvolených poslancov do prešovskej župy. Spočiatku to vyzeralo tak, že tento silný politický mandát pretaví aj do ďalšej politickej kariéry.

„Do konca roka budete všetci vedieť, kam poputujú moje kroky,“ uviedol Kaliňák ešte počas volebnej noci.  

Na otázku, či zostane v ZMOS-e, neodpovedal jednoznačne, skôr naznačoval, že sa bude uberať iným smerom.  

„Už to som veľa naznačil, že do konca roka budete prekvapení, kde a pre čo som sa rozhodol,“ dodal vtedy Kaliňák.

Prečítajte si tiež:

​Kaliňák sa do politiky nechystá

Napriek tomu aj v novom roku Michal Kaliňák stále pôsobí v štruktúrach ZMOS-u, pričom sa verejne vyjadruje takmer len k týmto témam. A nevyzerá, že by chcel presedlať na politiku.  

„Mám ešte určitú nádej, že aj mimo politiky dokážem pomáhať s presadzovaním dôležitých a hlavne užitočných rozhodnutí. Preto sa aktuálne sústreďujem na túto oblasť,“ uviedol pre TVNOVINY.sk Kaliňák.

Nateraz sa tak nechystá vstúpiť do politického, resp. straníckeho života, aj keď je podľa jeho slov mimoriadne sklamaný z toho, čo sa momentálne v spoločnosti deje.

„Ak ale budem naďalej svedkom toho, ako je samospráva za handru bez úcty a korektnosti, budem premýšľať, či veci, ktoré robím majú význam a zmysel,“ uzavrel Kaliňák.

Pozrite si reportáž o predčasných parlamentných voľbách. Nakrúcala Gabriela Kajtárová. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.