Po vyhorení domu skončili v krízovom centre. Marcela sa stará o tri dcéry, ktoré sa nevzdávajú snov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Marcela je mamou na plný úväzok. Vychováva tri dcéry a životom sa spolu pretĺkajú, ako sa len dá. Pred tromi rokmi prišla pri požiari o to, čo roky budovala. O vlastnú strechu nad hlavou. Z pohodlia rodinného domu sa štvorčlenná rodina zo dňa na deň ocitla v jednej malej izbe a s minimálnym finančným rozpočtom. Prišli takmer o všetko, no sny o lepšej budúcnosti im zostali.

Keď im vyhorel dom, pomohla im charita košickej arcidiecézy. Ubytovali ich v krízovom dome, kde dostali jednu izbu. Kým Marcela sa učí s dvoma mladšími dcérami, tá staršia je jej pravou rukou a pomáha, ako len vie. Začiatky boli veľmi ťažké a oporou im bol najmä psychológ. 

Prečítajte si tiež:

Najstaršia dcéra hovorí, že dnes má s mamou bližší vzťah. V minulosti z domu utekala, pretože sa nechcela dívať na otca, ktorý prepadol alkoholu. Teraz je jej mama najlepšou kamarátkou.

Rodina žije zo 180 eur a Marcela sa do práce nemôže vrátiť pre problémy s chrbticou, no svojich snov sa nevzdávajú. Rodine ste pomohli aj vy prostredníctvom Nadácie Markíza.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti