V Trnavskom kraji nahlásili viacero bômb, ani v jednom prípade sa hrozba nepotvrdila

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Trnavskom kraji niekto na tiesňovú linku 112 nahlásil viacero bômb. Hrozba sa mala týkať nemocníc v Trnave a Galante, polikliniky v Seredi a Trnave a rovnako aj trnavskej železničnej stanice. Objekty evakuovali a po negatívnych pyrotechnických prehliadkach v nich postupne obnovovali prevádzku.

Výbušný systém nenašli zatiaľ ani v jednom prípade. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

 

O situácii informovali aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozili pacientov. Evakuované boli desiatky osôb. 

Osoba, ktorá bomby nahlásila, volala na tiesňovú linku 112. Prípad si prevzal vyšetrovateľ s kriminalistami. Tí na stotožnení muža, ktorý bomby nahlásil, a objasnení jeho motívu pracujú. "Podozrivý je z prečinu šírenia poplašnej správy," uviedla polícia.

V trnavskej nemocnici spustili ako prvý urgent, potom prehľadali ostatné budovy v rámci areálu.

Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava bola prerušená od 16.21 h do približne 17.35 h.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti