Slováci myslia na leto už teraz. Cestovné agentúry majú niektoré hotely takmer vypredané

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovský záujem o letné dovolenky. Aj napriek kríze a inflácii si pobyty v exotike kupujeme už v januári. Cestovné agentúry majú niektoré hotely v hlavnej letnej sezóne takmer vypredané. Dovolenkárov upozorňujú, že last minutov bude málo.

Slováci myslia na leto už teraz. Cestovky hlásia, že záujem o first moment dovolenky v tomto roku je dokonca ešte vyšší ako v predkoronových časoch. 

„U nás vidíme 30-percentný nárast oproti roku 2019. Naozaj je záujem dovolenkárov kúpiť si dovolenku v predstihu oveľa väčší, ako sme očakávali,“ hovorí riaditeľka CK Satur Nora Fedorová.

First momenty sú najvýhodnejšie vďaka zľavám v tomto období. Riaditeľ marketingu CK Hydrotour Matúš Milko dodáva, že hotely majú teraz vyššiu kapacitu izieb pre rodiny s deťmi.

Pri first moment ponukách máte k dispozícii prakticky celý katalóg cestovnej kancelárie. Pri last minutoch si už vyberáte len z toho, čo zostalo.

Prečítajte si tiež:

„Aj keď v rámci last moment ponúk budeme mať možnosť vidieť vysoké zľavy, tie už budú v určitých termínoch, určitých hoteloch, určitých destináciách za určitých podmienok. Väčšina z nich bude upriamená na dvojlôžkové izby bez možnosti prístelky,“ vysvetľuje prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr Roman Berkeš.

Predaj sa už rozbehol. Medzi obľúbené destinácie opäť patria Turecko, Grécko, Chorvátsko či Egypt. Čoraz viac nás láka aj exotika v Senegale či Ománe. Kapacity sa míňajú rýchlo, lebo obrovský záujem prichádza aj z veľkých trhov ako Británia a Nemecko. 

„Už teraz sme vo vysokom percente obsadenia letných zájazdov, takže očakávame, že bude oveľa menej last minute zájazdov v porovnaní s minulým rokom a to už bola vlani veľmi dobrá sezóna,“ dodáva Fedorová.

„Vzhľadom na vysoký záujem o dovolenky v celej Európe bude takmer nemožné nájsť voľné kapacity v hoteloch v lete,“ dodáva Milko.

Cestovné kancelárie hlásia: „Čím skôr kúpite, tým budete mať väčšia zľavu.“ Ceny dovoleniek tesne pred sezónou budú o 30 až 50 percent vyššie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti