Výmena ministra zdravotníctva na stole nie je, tvrdí Heger. Má ale podmienku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Výmena dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) nie je aktuálne na stole. Ďalšie omeškania v súvislosti s výstavbou nemocnice na bratislavských Rázsochách však už nie sú akceptovateľné. Vyplýva to z vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

„Momentálne je v procese zdržanie, ale financie z plánu obnovy na tento projekt zatiaľ ohrozené nie sú, čo však neznamená, že netreba zmeniť spôsob a mechanizmus, akým je proces manažovaný," skonštatoval premiér.

Heger o realizácii s Lengvarským podľa jeho slov intenzívne komunikuje. Uviedol, že rezort zdravotníctva musí výstavbe nových nemocníc venovať maximálnu pozornosť a najvyššiu prioritu.

Prečítajte si tiež:

Úrad vlády (ÚV) SR upozornil, že rezort sa pri viacerých termínoch v rámci projektu oneskoruje o niekoľko mesiacov. Skritizoval okrem iného, že projektový tím nemocnice je kriticky poddimenzovaný a odborne nekompletný.

ÚV SR preto nariadil ministerstvu vypracovať do 30. januára komplexný harmonogram či zabezpečiť doplnenie chýbajúcich pozícií.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti