Polícia už má muža, ktorý spôsobil paniku v Trnave falošným bombovým poplachom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia chytila muža, ktorý mal v stredu (25.1.) nahlásiť viacero bômb v Trnavskom kraji. Podľa našich informácií má ísť o muža zo Serede.

K incidentu došlo v stredu podvečer, keď niekto na tiesňovej linke 112 nahlásil bombu vo viacerých objektoch. Konkrétne sa podľa nahlasovateľa mala bomba nachádzať v nemocnici v Trnave a Galante, rovnako na poliklinike v Seredi a Trnave.

Prečítajte si tiež:

Bombu nahlásil aj na trnavskej železničnej stanici. Všetky ohrozené objekty museli okamžite evakuovať, čo spôsobilo prerušenie ich prevádzky. V trnavskej nemocnici prehľadali ako prvý urgentný príjem. Keď experti nič nenašli, opäť obnovili jeho prevádzku a pustili sa do prehľadávania ďalších budov v areáli. 

Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava bola prerušená od 16:21 hod. do približne 17:35 hod. Výbušný systém nakoniec nenašli ani v jednom prípade. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

O situácii informovali aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozili pacientov. Evakuované boli desiatky osôb. 

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali 25. januára:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti