Policajti spolu s poštármi vyrazili do akcie. Pomáhajú seniorom, aby nenaleteli podvodníkom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti vyrazili do akcie s poštármi. Spoločne chcú pomáhať seniorom, aby nenaleteli podvodníkom, ktorí sú schopní pripraviť ich o celoživotné úspory. Štatistiky sú alarmujúce.

Vysvetľujú im nekalé praktiky podvodníkov aj to, ako sa majú zachovať, aby neprišli o celoživotné úspory. Poštárky sa vo svojich rajónoch dobre vyznajú. Presne vedia, na ktoré dvere zaklopať. 

„Myslím, že toto je veľmi dobrý nápad takto chodiť, lebo aj ľudia sa boja,“ hovorí poštárka Miroslava Benčíková. Aj Jarmila Ježíková súhlasí, že je to dobrá iniciatíva. Ju ako poštárku ľudia poznajú a seniori jej  otvoria dvere a nechajú si poradiť.

Prečítajte si tiež:

Za minulý rok polícia eviduje na celom Slovensku takmer 250 prípadov podvedených seniorov, ktorých obrali o takmer dva milióny eur. Svoju skúsenosť nám opisuje aj 86-ročné pani Antónia. Zachovala si však chladnú hlavu.

„Nejakí bázni mi volali, že syn havaroval. Keď sa spýtali, koľko peňazí mám doma, hneď som zložila a volala synovi. Ten si myslel, že už mi preskočilo,“ spomína Antónia.

Preventívnu akciu organizujú na celom Slovensku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti