Požiar, aký sme na Slovensku ešte nemali, bude mať zrejme aj ekologický dosah

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Výrobné haly v Hornom Hričove, ktoré pondelok večer zachvátili plamene, boli plné batérií do automobilov a tie sa musia hasiť špeciálnymi postupmi. Navyše firma zrejme nemala na nakladanie s batériami povolenie. 

Obrovský požiar uhasili až po vyčerpávajúcej noci a celom dni. Zabrať dal hasičom, ale aj technike. Keď tam hasiči liali vodu, horelo to viac a viac. Potom sa ukázalo, že tam boli batérie.

O tom, že sa v tejto spoločnosti uskladňujú, prípadne recyklujú autobatérie, nevedel ani starosta. S firmou má obec problémy už dlho. Pred deviatimi rokmi chceli v obci postaviť taviace pece na hliník a spaľovňu, no neprešlo im to.

Ani na veľkú časť skládky, ktorú museli hasiči počas požiaru veľmi náročným spôsobom presúvať, nemala firma povolenie. Na vyšetrovaní požiaru sa už podieľa okrem policajtov aj Slovenská inšpekcia životného prostredia.

Prečítajte si tiež:

V priemyselnej zóne, len pár metrov od požiaru, je aj bytovka a rodinné domy. Zápach bol pri požiari neznesiteľný, našťastie nefúkalo, a tak sa nešíril cez obec. Voda však odtekala do verejnej kanalizácie a následne do spoločnej čističky odpadových vôd v Žiline. Vzorky vody odobrali ihneď po uhasení.

Požiar úplne zničil niekoľko budov a aj technológie, ktoré sa v nich nachádzali. Polícia pracuje aj s verziou, že to mohlo byť úmyselné zapálenie. Oslovili sme aj konateľa a spolumajiteľa firmy, no odmietol sa vyjadriť.

Vyšetrovateľ v Žiline začal trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti