Domáce

V sušenom mlieku našli veľké množstvo jódu. Sťahujú ho z trhu

Dieťa a mlieko
Zdroj: Shutterstock.com

Na Slovensku sa toto mlieko nedostalo do distribučnej siete.

Spoločnosť Nutricia sťahuje z niektorých krajín dojčenské mlieka Nutrilon Nenatal 1 určené pre predčasne narodené deti. Týka sa napríklad susednej Českej republiky. Mamičky na Slovensku sa obávať nemusia.

Zdroj: Shutterstock.com
Výrobok obsahuje zvýšený obsah jódu. Nutricia o tom informovala v tlačovej správe. Konzumácia zvýšeného množstva stopového prvku by napriek tomu nemala predstavovať pre dieťa žiadne zdravotné riziko. Ale u niektorých detí môže spôsobiť poruchy spánku.

Podľa výrobcu ide o šaržu číslo 294420 s doporučeným dátumom spotreby do 3. mája 2015. Výrobok je distribuovaný iba prostredníctvom lekární a zdravotníckych zariadení. Na Slovensku sa toto mlieko nedostalo do distribučnej siete, takže u nás nemusí spoločnosť z trhu sťahovať žiadne výrobky. Informovali nás na infolinke spoločnosti.

Zdroj: nutricia.sk
" Spätnou kontrolou bol v tejto konkrétnej šarži výrobku zistený zvýšený obsah jódu, ktorý nie je v súlade s odporúčanými hladinami, " uviedla firma. S odvolaním sa na špecialistov pre výživu predčasne narodených bábätiek spoločnosť uviedla, že krátkodobá konzumácia zvýšeného množstva jódu by nemala pre dieťa predstavovať žiadne nebezpečenstvo. " Ak by sa napriek tomu objavili problémy s kŕmením alebo by bolo dieťa menej aktívne, odporúčame konzultáciu s pediatrom, " stojí v správe.

Akékoľvek ďalšie výrobky značky Nutrilon, vrátane ostatných šarží mlieka Nutrilon Nenatal 1 nie sú sťahovaním dotknuté. V prípade potreby doplňujúcich informácií môžu zákazníci kontaktovať infolinku 0800 601 600.

BRATISLAVA, tn.cz, TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.