Vodič v Banskej Bystrici unikal policajtom, havaroval a na chodníku zrazil troch chodcov

Vodič v Banskej Bystrici unikal policajtom, havaroval a na chodníku zrazil troch chodcov
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Vodič nezastavil policajnej hliadke, ktorá sa ho po nebezpečnej jazde snažila zastaviť. Dal sa na útek a po zrážke s iným vozidlom zrazil troch ľudí, ktorí prechádzali po chodníku. Nehoda sa stala v piatok krátko po 15.00 h v mestskej časti Sídlisko v Banskej Bystrici.

„Policajná hliadka spozorovala na ceste I/66 vedúcej centrom Banskej Bystrice vodiča osobného auta, ktorého jazda ohrozovala ostatných účastníkov cestnej premávky. Po tom, čo sa vodiča hliadka pokúšala zastaviť, tento na výzvy polície nereagoval, naopak, dal sa na útek,“ opisuje na sociálnej sieti polícia.

Počas unikania porušil viacero dopravných predpisov. Následne havaroval. Po náraze s iným vozidlom zišiel mimo cestu, pričom zrazil po chodníku idúcich troch chodcov.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová priblížila, že vyslaní záchranári na mieste ošetrili troch mužov. "Všetci utrpeli stredne ťažké poranenia. Po ošetrení ich záchranári transportovali do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí a v stabilizovanom stave," uviedla pre TASR.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti