Domáce

Kotleba zrušil predstavenie ochotníkov. Vraj pre vulgárne výrazy

Predseda ĽSNS Marian Kotleba
Predseda ĽSNS Marian Kotleba Zdroj: TASR

Tie však vyplývali z kontextu hry pod názvom Kováči.

Reportér týždenník .týždeň Andrej Bán získal z overeného zdroja informáciu, že predseda ĽSNS a banskobystrický župan Marián Kotleba mal v utorok (14. 3.) prerušiť a ukončiť v Brezne divadelné predstavenie s názvom Kováči.

Ako informuje týždenník na facebookovom profile, asi v polovici predstavenia prišla do zákulisia pracovníčka odboru školstva BBSK Marianna Kemková a na príkaz župana s okamžitou platnosťou prikázala ukončiť predstavenie. Dôvodom na prerušenie mali byť údajne expresívne výrazy, ktoré však vyplývali z kontextu inscenácie.

„Zaskočení divadelníci, ktorí sa s podobnou situáciou ešte v živote nestretli, po niekoľkých vyhrážkach predstavenie ukončili. Jedná sa o divadelný súbor so skoro 100 ročnou tradíciou. Samotné predstavenie režíroval tiež renomovaný režisér Ľuboslav Majera, profesor Akadémie umení v Banskej Bystrici, držiteľ nespočetných ocenení za umeleckú tvorbu," dodáva .týždeň na sociálnej sieti.

.kotleba nechal v polovici zrušiť divadelné predstavenie!Náš reportér Andrej Bán získal z overeného zdroja informáciu,...

Posted by .týždeň on 15. marec 2016
BREZNO/.týždeň, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti