Marian Kotleba šíril správu o údajnej hospitalizácii policajného prezidenta. Takto reagoval Hamran

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajný prezident sa stal obeťou dezinformácií. Od včera sa na sociálnych sieťach šírila správa o jeho údajnej hospitalizácii. Vraj mal prekonať infarkt. Informácia sa objavila na stránke Mariana Kotlebu a internetom sa šírila rýchlosťou blesku. Sám policajný šéf Štefan Hamran ju však označil za hoax a priložil aj dôkaz o tom, že je v dobrej kondícii.

„Získali sme šokujúcu informáciu: Policajný prezident Štefan Hamran má byť po srdcovej príhode hospitalizovaný v jednej z bratislavských nemocníc. Na záležitosť je uvalené prísne informačné embargo!“ - takáto správa sa objavila na profile na sociálnej sieti šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorý je aktuálne v podmienke za extrémizmus.

Opýtali sme sa ho preto, odkiaľ mal o policajnom prezidentovi takúto informáciu. „Z nemocnice. Z dobrého zdroja. Veď my by sme to nedali len tak,“ povedal Marian Kotleba. O aký konkrétne zdroj išlo, prezradiť nechcel. 

Prečítajte si tiež:

Príspevok na sociálnej sieti komentovali a zdieľali stovky ľudí. Kotleba tvrdí, že si vraj pred jeho zverejnením chceli túto informáciu overiť aj na policajnom prezídiu.

„My sme aj chceli komunikovať s niekým z prezídia, nikam sme sa nedovolali. Veď sme napísali, že je to neoverená informácia,“ dodal.

V priebehu soboty (28.1.) sa k celej veci na sociálnej sieti vyjadril aj sám Štefan Hamran. „Hoax, ktorý sa šíri internetom, znepokojuje mojich známych a moju rodinu. Mrzí ma, že právoplatne odsúdený zločinec k tomu priložil ruku,“ povedal vo videu.

Prečítajte si tiež:

To, že ide o hoax, potvrdili aj nemocnice. Štefana Hamrana v uplynulých dňoch nemala na zozname svojich pacientov ani jedna z bratislavských nemocníc.

„Tak som rád, že je v poriadku,“ povedal Marian Kotleba, keď sme mu oznámili, že policajný prezident hospitalizovaný nie je. 

Šéf polície pridal aj dôkaz, že je zdravotne v poriadku. Pozrite si ho vo videu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti