Domáce

Mladík sa priznal, že na objednávku podpálil dve autá. Koľko € za to dostal?

Podpalene auto vo Vranove.
Podpálené auto vo Vranove nad Topľou Zdroj: Polícia

Hrozia mu maximálne tri roky basy.

Policajti prešovskej krajskej kriminálnej polície objasnili v uplynulých dňoch dva prípady podpálených áut vo Vranove nad Topľou. Z prečinu poškodzovania cudzej veci polícia obvinila 24-ročného muža z Ondavských Matiašoviec.

Zdroj: Polícia

Prvé auto, Fiat Scudo, bolo zapálené 21.12.2013. V čase okolo 00:50 h prišiel obvinený na parkovisko pred obytný blok na Mlynskej ulici, kde bol Fiat zaparkovaný. Auto polial v prednej časti benzínom a ten následne podpálil. Majiteľke (42r.) auta tak vznikla škoda asi 600 €.

O mesiac neskôr horelo druhé auto, Honda CRV. Tak ako predchádzajúce vozidlo, aj toto bolo zaparkované na parkovisku pred obytným blokom na Mlynskej ulici. Tridsať minút po polnoci prišiel obvinený na miesto a benzínom zmiešaným s acetónom polial auto v prednej časti. Pod predný stierač dal plastovú fľašu od benzínu a potom auto podpálil. Spôsobená škoda pre majiteľa (42r.) auta bola vyčíslená na 15-tisíc €.

K obom skutkom sa obvinený priznal, pričom na podpálenie áut si ho najal doposiaľ neznámy muž, ktorý mu za jedno podpálené auto dal 200 €. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Stíhaný je na slobode. Vo vyšetrovaní tohto prípadu polícia ďalej pokračuje a pátra po objednávateľovi požiarov.


VRANOV NAD TOPĽOU/TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.