Extrémistu Dávida smiech prešiel. Zrejme skončí vo väzení

Dávid Kúrňava
Dávid Kúrňava Zdroj: TV Markíza

Aj po tom, čo ho odsúdili z troch rasovo motivovaných trestných činov mu bolo do smiechu. Dokonca aj pred sudcom vtedy svoje skutky oľutoval len z vypočítavosti.

Mladý extrémista z Kysúc je v rukách polície. Dnes (16.3.) ho zadržali po tom, čo na sociálnych sieťach popieral holokaust. Keďže Dávid Kúrňava je v podmienke za to, že vyzýval na strieľanie imigrantov, s vysokou pravdepodobnosťou pôjde do väzenia.

Všetko myslí iba zo srandy. Presne takto zakaždým obhajuje svoje nerozvážne skutky, ktorých sa postupne dopúšťa. Začalo sa to inzerátom na strieľanie imigrantov. „Najprv som si chcel z toho urobiť srandu iba, sranda proste. Ale ináč myslel som to aj trochu realisticky," povedal pred časom Dávid Kúrňava.

Aj po tom, čo ho odsúdili z troch rasovo motivovaných trestných činov mu bolo do smiechu. Dokonca aj pred sudcom vtedy svoje skutky oľutoval len z vypočítavosti.

Od sudcu tak dostal trojročné väzenie no s trojročnou podmienkou. Napriek tomu si mladý extrémista nedal pokoj a svoje vášne ventiloval na sociálnych sieťach. „Ja holokaust popieram a poviem to na plnú hubu," napísal.

Ešte včera (16.3.) v Nitre pred našou kamerou pokojne pokračoval. „Ja som to myslel iba tak, že neverím, že sa spálilo 6 miliónov židov za druhej svetovej vojny," vysvetľoval.

Z Kysúc pricestoval do Nitry len včera a už dnes ho tam zatkla polícia. „Následne si ho prevzal vyšetrovateľ, ktorý vedie trestné stíhanie pre trestný čin popierania a schvaľovania holokaustu a zločinov politických režimov," povedala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Mladíka teraz čaká krátky proces. Sudca ho s vysokou pravdepodobnosťou totiž pošle priamo do väzenia.

Viac v reportáži Mariána LechanaŽILINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.