Bezradná mama chce ísť liečiť syna do Prahy. Potrebuje však pečiatku, ktorej sa domáha márne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pani Viera si prešla nesmierne zložitým obdobím. Nakoniec zvíťazil jej materinský inštinkt. Dnes všetok svoj čas a energiu venuje 10-ročnému synovi, ktorý trpí viacerými zdravotnými problémami.

Matka je presvedčená, že lekári na Slovensku preňho nespravili maximum. Nádej vkladá do zahraničnej diagnostiky. Na ňu však potrebuje dve nevyhnutné veci - peniaze, ktoré nemá a pečiatku od našich lekárov - špecialistov, ktorej sa takisto márne dožaduje.

Nemajú presnú diagnózu

Nedobrovoľne otehotnela po vyčíňaní násilníka. Dieťaťa sa chcela po pôrode vzdať. V poslednej chvíli si to rozmyslela. Zabojovala a vlastného syna napokon získala späť.

„Život s mamkou je najlepší. Nie je mi smutno, že sme dvaja,“ hovorí chlapec.

Ako syn rástol, začali sa vynárať problémy.

Prečítajte si tiež:

Spolužiak mu trafil loptou do hlavy. Mama si následne všimla, že má jej dieťa ťažkosti so zrakom. Zobrala ho na pohotovosť, kde im ale pomôcť nevedeli.

Absolvovali množstvo nocí v nemocnici, vyšetrení a obáv. „Dodnes nie je stanovená presná diagnóza. Pridávajú sa veci a zdravotný stav sa zhoršuje,“ opisuje Viera. Jej syn má stále rozmazané videnie, je unavený a začal padať z nôh.

„Zakaždým mu napíšu inú diagnózu, ja to nechápem,“ hovorí. Rieši sa to už vyše dvoch rokov a mama dodáva, že to je veľmi dlhá doba. 

Pomoc by chcela ísť pani Viera hľadať do Prahy. Na to ale potrebuje potvrdenie od neurologičky, že na Slovensku nie sú dostupné konkrétne diagnostické postupy. To jej doktorka dať odmietla.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti