Odkaz Števčíkovi: Nech ide do Čerta a dá si tam pivo, možno zmení názor

Starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík.
Starosta bratislavského Starého Mesta Radoslav Števčík. Zdroj: TASR

Radí mu hudobník Matej Hoťka, ktorý sa spolu sďalšími umelcami aosobnosťami pripojil kvýzve Podhradie žije.

Bratislavské podhradie je jedno z posledných miest s nezameniteľnou atmosférou. Stretávajú sú tam staromešťania i ľudia z okolitých častí. Svoje o tom vedia aj viaceré slávne osobnosti, ktoré sú dnes tam, kde sú, aj kvôli tomu, že podhradie navštevovali. Zapojili sa preto do iniciatívy Podhradie žije, ktorá vyzýva starostu Starého mesta Bratislava Radoslava Števčíka a členov zastupiteľstva, aby neskrátili otváracie hodiny v tejto lokalite.

Táto krčmička na rohu Beblavého ulice prežila požiar židovského geta v roku 1913, aj besnenie komunistov v 60-tych rokoch. Držte palce, aby z nej život nevyhnalo ani zasadanie zastupitelstva. 22.3.

Posted by Podhradie žije on Friday, March 18, 2016

Zastupiteľstvo má zasadať v utorok 22.3. Jedným z hlavných bodov má byť práve schvaľovanie nového všeobecne záväzného nariadenia o otváracích hodinách prevádzok. Podľa tohto návrhu musia všetky podniky na Beblavého ulici zatvárať o 22.00 h, čo pre nich bude zrejme znamenať krach. Všetky ostatné podniky v podhradí budú totižto musieť zatvárať o 23.00 h, resp. 24.00 h. Práve na Beblavého ulici sa však nachádzajú niektoré z najvychytenejších lokálov v Starom meste.

Aj preto sa viaceré osobnosti spojili a takto primátora mesta žiadajú, aby zachoval nočný život na Beblavého ulici:

Podhradie žije

My si myslíme, že život do podhradia patrí. Ak si to myslíte aj vy, shareujte video a podporte nás likeom - skúsme spolu poprosiť pána starostu, nech prehodnotí svoje rozhodnutie.

Posted by Podhradie žije on Wednesday, March 16, 2016

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti