Poriečna polícia hľadala Teréziu v Dunaji a jeho zátokách. Ľudia z jej obce sú zo zmiznutia v šoku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Bratislave stále pátrajú po 18-ročnej Terézii. Jej posledné stopy zaviedli záchranné zložky na most. Prehľadali už viacero miest, no po tínedžerke sa akoby zľahla zem.

V prípade nastal mierny posun. Priateľ mladého dievčaťa bol vypovedať na polícii. Tá dáva dokopy a analyzuje kamerové záznamy z MHD.

„Podal som im ďalšiu rozsiahlu výpoveď, uviedol som im všetky časy, správy a nové informácie, ktoré sa nám podarilo zistiť,“ uviedol

Policajti si s ním prešli aj potenciálne možnosti, na aké miesta by žiačka strednej školy mohla zájsť a čo sa mohlo udiať.

Pátrajú desiatky hodín

Teréziu Macalíkovú hľadajú už viac ako 70 hodín. Od priateľa odišla v sobotu o pol ôsmej večer. Vraj sa pohádali.

„Večer nás kontaktovala matka, a vtedy sa vyšlo von do terénu pátrať. Prezeral sa Starý most, prezeralo sa pobrežie Dunaja, bola použitá termovízna technika a pešie tímy. Pozrelo sa termodronmi celé okolie. Pokračovali sme v pondelok,“ hovorí Kvetoslava Kytková zo Záchranného systému Slovensko.

So záchranármi bol v teréne aj jej priateľ. „Pátralo sa od zimného prístavu až po dunajské luhy, zátoky a skončili sme po zotmení niekde na úrovni obce Rovinka,“ hovorí Kytková.

Po nezvestnej stredoškoláčke pátrajú aj v utorok. Policajti z poriečneho oddelenia prehľadávajú tok a takisto aj brehy.

Priateľ nezvestnej tínedžerky podľa vlastných slov policajtom uviedol všetky časy, správy a nové informácie, ktoré sa im podarilo zistiť. Preberali aj možnosti, kam mohla Terézia ísť a čo sa mohlo stať.

Prečítajte si tiež:

Išli sme aj do obce neďaleko Topoľčian, odkiaľ Terézia pochádza. Ľudia sú z jej zmiznutia v šoku.

Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj Teréziiným rodičom, doma zrejme neboli. Hľadanie nezvestných je nesmierne náročné pre blízkych, no aj záchranárov a pátracie tímy.

„Čo je na tom najťažšie? Asi zvládať tie emócie a správať sa profesionálne pred tými ľuďmi a byť im oporou,“ dodáva Kvetoslava Kytková.

Polícia prosí o pomoc

Terézia odišla z domu svojho priateľa v sobotu (28.1.) o pol ôsmej večer. Pochádza z topoľčianskeho okresu, v hlavnom meste bola u neho na návšteve.

„Neodpisovala ani nedvíhala telefón, následne na to mi napísala, že sa nachádza na Starom moste,“ uviedol priateľ nezvestného dievčaťa pre TV Markíza s tým, že v tom čase bolo krátko pred ôsmou.

Vybral sa za ňou, no na mieste ju už nenašiel. Na moste nechala iba kabát, v ktorom boli mobilný telefón a peňaženka. Detaily o tom, ako vyzerali prvé hodiny po zmiznutí, sme priniesli v predchádzajúcom článku.

Terézia Macalíková má chudú postavu, meria 160 centimetrov, má dlhé ryšavé kučeravé vlasy, modro-zelené oči a pehy na tvári. Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní.

Ako informuje, naposledy mala oblečené čierne tepláky s malým logom Nike na stehne, čiernu mikinu bez kapucne a obuté biele snehule s bielou kožušinou a bielymi šnúrkami.

Polícia dodáva, že akékoľvek informácie k súčasnému pobytu a pohybu osoby na fotografii môžu občania oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na sociálnej sieti bratislavskej polície.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.