Mapa kaviarní, kde dnes nemusíte platiť peniazmi

posedenie na káve
Zdroj: Shutterstock.com

Stačí, ak zarecitujete autorskú báseň a kávu alebo čaj máte zadarmo.

Svetový deň poézie bude dnes (21.3) oslavovať aj Slovensko. Pridá sa k celosvetovej iniciatíve Zaplať básňou.

„Počas tohto dňa budú môcť ľudia vo vybraných prevádzkach od Bratislavy až po Michalovce zaplatiť za kávu či čaj svojou autorskou básňou. Cieľom aktivity je inšpirovať ľudí k tomu, aby boli kreatívni a takouto formou prejavili svoje emócie," TASR informovala za realizátorov projektu na Slovensku Blažena Sedrovičová.

Do globálnej iniciatívy sa Slovensko zapája po druhý raz. Ambasádorkou projektu, ktorý má medzi ľudí dostať viac poézie, je poetka a textárka Mirka Ábelová, laureátka Ceny Rudolfa Fabryho 2010. Verejnosť sa s ňou môže stretnúť v bratislavskej La Crema v Eurovea od 10.00 h práve počas Svetového dňa poézie.

„Spolu s ďalšími slovenskými básnikmi a poetkami budú návštevníkom ku káve čítať svoje básne a prípadne aj poradia, ako skúsiť napísať vlastné," dodala Sedrovičová.

Možnosť „zaplatiť básňou" pri objednávke kávy alebo čaju budú mať návštevníci viac ako 20 partnerských prevádzok. Báseň napíšu na pripravený kus papiera a odovzdajú personálu kaviarne. Podľa Václava Lednického z Julius Meinl boli ohlasy na prvý ročník iniciatívy, do ktorej sa zapája viac ako 30 krajín, neuveriteľné.

„Samotní Slováci napísali dokopy 1094 básní, tak sme zvedaví, či sa tento rok prekonajú a toto číslo porastie."

Pozrite si miesta, kde všade na Slovensku, ale aj v celej Európe sa zapojili kaviarne do tejto akcie. Viac informácií nájdete TU.
BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čaj

Dôležité udalosti